Vítejte v sídle inspirovaném Jamesem Bondem

Sídlo à la James Bond a Tony Stark

Luxusní sídlo v Metaverzu

Metaverz, jak už název napovídá, je virtuální vesmír, který je počítačem generovaný. Uživatelé do tohoto světa vstupují nasazením VR brýlí a prostřednictvím avatara zde žijí svůj virtuální život. Právě architekt Omar Hakim je známý svými virtuálními návrhy extravagantních sídel, které vyrazí dech i těm nejnáročnějším z nás.

Mohlo by se vám líbit

Bella Hadid jako tvář valentýnské kampaně Victoria's Secret 2023

Americká značka spodního prádla Victoria's Secret představila novou valentýnskou kolekci v hlavní roli s modelkou Bellou Hadid. Nová kampaň se týká sebelásky, ale i lásky k někomu. V kolekci nechybí pohodlná pyžama, ale i krajkové spodní prádlo, podvazky nebo průhledné rukavičky.
elle.cz

Garáž obklopená žraloky

Dům inspirovaný James Bondem a Tony Starkem je absolutním luxusem nejen pro muže. Nebyl by to dům pro alfasamce, kdyby zde chyběla garáž, která pojme až 12 superaut s výtahem uprostřed obklopená akváriem s lidožravými žraloky. Heliport nebo vnitřní zenové zahrady jsou pouze „obyčejnými“ doplňky domu. Hlavní téma zde má přirozené světlo, které má prostupovat celý dům a vytvářet tak transparentnost a svobodu.

Tento dům by mohl být navržen pro superhrdinu, ale byl by to vysněný domov snad pro každého.

Za zmínku stojí rozhodně konzolový visutý bazén s výhledem na oceán, který se rozprostírá zvenčí dovnitř a díky průhlednému dnu můžete vidět útes přímo pod sebou. Když přijedete lodí, skleněný výtah vás dopraví z pláže do obývacího pokoje.

Další výtvory Omara Hakima

Toto imaginární sídlo není Omarovou prvotinou. Známý architekt má na svém kontě hned několik domů ve virtuálním vesmíru. Z těch nejznámějších je rozhodně „Desert House“, který se pyšní výhledem na oázu. Dům je vyroben ze skla, oceli a betonu. Najdete zde střešní bazén a skleněné podlahy, díky kterým vidíme doslova poušť pod svýma nohama. Omar tak opět potvrzuje svoji lásku k neomezenému prostoru a transparentnosti.

Zdroj: Omar Hakim, Wikipedia, Amazing Architecture