Pulse Prague 2024: Blízké setkání ikon současné architektury

Platforma PULSE se za krátkou dobu své existence stala respektovaným místem pro odbornou diskuzi, sdílení know-how, rozmanitých zkušeností i perspektiv tvůrců a především pro budování kontaktů napříč zeměmi střední Evropy v oborech urbanismu, architektury a designu. Hlavním záměrem projektu PULSE je propojovat tvůrce, odborníky, akademiky i politiky, a vytvořit tak prostor pro diskuzi, inspiraci a spolupráci v celém středoevropském regionu.

PULSE Prague 2024 přivítá špičky z oborů architektury a designu z celého regionu střední Evropy, ale i zahraniční hvězdy, jako je právě Kuma. Kengo Kuma, známý svým inovativním přístupem k architektuře a schopností kombinovat moderní design s tradičními materiály, přinese do české metropole svůj jedinečný pohled na udržitelnost a harmonii mezi architekturou a přírodou. Kuma, jenž mimo svou domovinu téměř nepřednáší, bude během navazujícího galavečera oceněn prestižní cenou za celoživotní dílo – Jan Kaplicky Lifetime Achievement PULSE Award.

Mohlo by se vám líbit

5 tipů na víkend: Kam vyrazit za ekologií, kulturou, uměním a filmem

Podzim je tu! To znamená jediné – je čas vytáhnout kabát ze skříně a vyrazit s ELLE načerpat energii mimo domov. Zahřejí nás přitom poslední paprsky slunce. Přinášíme vám jediný to-do list, který o víkendu skutečně potřebujete. Jak budete trávit víkend vy?
elle.cz

PULSE Prague 2024: Cena za udržitelnost

Hlavním tématem letošní konference PULSE Prague bude otázka skutečné ceny za udržitelnost. Jednotliví přednášející se podělí o své zkušenosti a přiblíží, jaké výzvy a příležitosti s sebou udržitelnost přináší v architektuře, produktovém i interiérovém designu. Na programu budou nejen následováníhodné úspěchy, ale také upřímné příběhy o chybách a jejich důsledcích. „Rádi bychom rozproudili debatu o tom, co opravdu funguje, a kde je třeba udělat změny, aby udržitelnost nebyla jen suchou teorií, ale stala se každodenní realitou,” vysvětluje Štěpař.

Výjimeční hosté a ocenění PULSE Awards

Na dvoudenní konferenci PULSE Prague vystoupí mezinárodních hvězdy i řada speakerů z regionu střední Evropy z oblasti architektury a designu. Mezi nimi například: 

  • Deyan Sudjic (UK), renomovaný britský spisovatel a teoretik, bývalý ředitel londýnského Design Museum, nabídne svůj pohled na středoevropskou identitu a zdejší historické politické využití designu a architektury.
  • CEO nábytkářské firmy Ligne Roset Antoine Roset (FR) promluví o implementaci udržitelných postupů při výrobě.
  • Arianna Lelli Mami z proslulého Studiopepe (IT) z Milána nadchne svým odvážným přístupem k interiérům, který spojuje umění, design a architekturu.
  • Psycholog architektury Michal Matlon (SK) promluví o důležitosti emoční udržitelnosti budov.
  • Vlastní pohled a zkušenosti s problematikou budou sdílet mnozí architekti a urbanisté jako například bývalá hlavní architektka Varšavy Marlena Happach (PL), vedoucí oddělení městského plánování města Vídně Bernhard Steger (AT) Jan Vondrák (CZ) z libereckého studia Mjölk, současný hlavní architekt Budapešti Zoltán Erő (HU), Robert Konieczny (PL), autor rekonstrukce Galerie PLATO Ostrava, a mnoho dalších.
  • O problematice udržitelnosti z pohledu produktového designéra promluví Anna Marešová (CZ)Klemens Schillinger (AT), designové studio Crafting Plastics (SK)David Karásek (CZ) z mmcité nebo Christian Lodgaard (NO), hlavní designér společnosti Flokk.
  • Přednáška trendspotterky Pavlíny Louženské (CZ) se zaměří na to, jak algoritmy na sociálních sítí mění naše vnímání designu a přispívají k estetické uniformitě.
  • Své zkušenosti nabídnou i středoevropští interiéroví architekti a designéři jako avantgardní architekt Kacper Gronkiewicz (PL), ikona maďarského interiérového designu Estzer Radnóczy (HU), nebo produktový designér specializující se na exkluzivní zakázkovou výrobu Jakub Pollág (SK).

O PULSE

PULSE je dlouhodobý projekt, jehož cílem je mapovat, propojovat a vzájemně inspirovat kreativní region střední Evropy napříč architekturou, urbanismem a interiérovým a produktovým designem. Hlavním záměrem je umožnit sdílení tzv. best-practices a otevřít dialog mezi profesionály - architekty, designéry, developery, odborníky, akademiky a politiky v rámci pěti zemí (Česko, Maďarsko, Polsko, Rakousko a Slovensko). PULSE svým programem konferencí, diskuzí, výstav a networkových setkání umožňuje aktérům z nejrůznějších oblastí kreativního průmyslu kvalitně sdílet zkušenosti, know-how i vize a zároveň tím propojuje tvorbu a podněcuje diskuzi v celém středoevropském regionu.
 

Zdroj článku: