REKLAMA

Skandální Boleynová: Co víme o novém filmu?

 

Anna Boleynová je velmi komplexní postavou britských dějin: nejdříve „zdědila" královu přízeň po starší sestře, poté kvůli svazku s ní Jindřich VIII. rozpoutal církevní revoluci, aby pak svou manželku obvinil z incestu a nechal ji setnout hlavu v Toweru. V minulosti si ji zahrála třeba Natalie Portman ve filmu Králova přízeň. K dispozici máme jen velmi málo historických pramenů, které by dokazovaly, jak Anna Boleynová ve skutečnosti vypadala. Existuje několik portrétů, ale tvrdí se, že se jedná o vzájemné kopie a nejsou historicky přesné. Obrazy zobrazují Annu jako bledou tmavookou tmavovlásku, takže obsazení Natalie Portman se v tomto směru jeví jako fakticky správné.

 

Králova přízeň
Info ikona

 

Jak si tedy jednu z manželek Jindřicha VIII. v nejnovějším počinu stanice Channel 5 může zahrát herečka s jamajskými kořeny? Sama nejnovější představitelka Anny, Jodie Turner-Smith, tvrdí, že se jedná o univerzální příběh a na barvě pleti nezáleží. Psychologický thriller se zaměřuje na poslední dny před popravou, kdy Anna řeší hlavně svůj vztah k malé dcerce, budoucí královně Alžbětě I.

 

 

Po odhalení, že si Annu Boleynovou zahraje herečka tmavé barvy pleti, se na internetu strhlo spousta virtuálních šarvátek. Režisérka projektu Lynsey Miller byla obviněna z takzvaného „blackwashingu". Ale tvůrkyně se brání tím, že jen hledala pro postavu Anny Boleynové tu nejlepší herečku a bylo jí úplně jedno, jakou má vítězka jejího castingu barvu kůže. Pro diváky by podle tvůrců měl být příběh ženy, popravené v roce 1536, aktuální proto, že i po tolika staletích je „ženské tělo stále nástrojem patriarchátu".

Jodie Turner- Smith vnímala svou roli velmi emocionálně také proto, že před kamerou stála devět měsíců po narození dcery Janie, kterou má s hercem Joshuou Jacksonem (znáte pravděpodobně ze seriálu Dawsonův svět). Na natáčení s herečkou proto bylo nejen její miminko, ale také matka a manžel.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA