Udržitelné Vánoce

Je to každý rok ten stejný příběh. Dřív jsem si myslela, že se poučím, teď už alespoň jistě vím, že nepoučím... Všichni jistě víte, o čem mluvím. Nakupování vánočních dárků. Také ještě nemáte všechny? Nevadí! Existuje mnoho skvělých kamenných obchodů (a podniků), ve kterých můžete dárky na poslední chvíli koupit.

V tomto článku přináším typy na mé nejoblíbenější, které zároveň podporují myšlenku udržitelnosti. 

1. Papírnictví Papelote

Cílem českého papírnictví Papelote je oživit zapomenutou krásu papíru. Papelote vyrábí i navrhuje v České republice, používá lokální materiály a dává důraz na tradiční řemeslnou výrobu. Co třeba kvalitní diář na rok 2020? A rovnou ho můžete zabalit do roztomilého balicího papíru, který je částečně recyklovatelný.

 

 

2. Freshlabels

Freshlabels nabízí širokou sortu výrobků od značek a designéru z celého světa. Navíc dávají přednost značkám, které jsou ohleduplné k lidem i k přírodě. Vybírat zde můžete vše - od hrnečků a svetrů po batohy a šály!

 

 

3. Antipearle

Balíček se šperkem od Antipearle je přesně to, co chce každá žena najít pod stromečkem (nebo teda alespoň já určitě). Unikátní šperky inspirované mořským světem můžete zakoupit v jejich pražské prodejně až do 23. prosince.

 

4. PBG 

PBG je pražské studio zaměřené na módní doplňky. Především na kožené kabelky a batohy. Jejich největším bestsellerem jsou minimalistické ledvinky, které nabízejí hned v několika barvách. Upozornění – jen jedna barva vám nebude stačit!

 

 

5. NILA

V Nile seženete opravdu všechno – módu, kosmetiku i bytové doplňky. Své produkty tu má 150 pečlivě vybraných značek. A krásné jsou nejenom produkty, které se v Nile prodávají. Inspirujte se interiérem samotných prodejen.

 

 

6. Mama Coffee

Poukazy jsou vánoční klasika. Bohužel často dost nevhodně zvolená… Ten do férové kavárny Mama Coffee ale musí nadchnout každého. Kávová zrna pečlivě vybírají u malých i velkých farmářů z celého světa. Následně praží u nás - takže si mohou vždy pohlídat čerstvost kávy, kterou podávají.

 

7. Havlíkova apotéka

A co takhle dárek, který voní přírodou? Apotéka nabízí přírodní kosmetiku z bio certifikovaných surovin, některé byliny jsou dokonce pěstované u nás. K tomu navíc krásné balení a vtipné názvy produktů. Co třeba Krásná dáma?

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA