Ozdobte se originálními šperky z nečekaných materiálů!

 

Šperky z drahých kovů jsou prostě nesmrtelná záležitost a investice do budoucna. Máme je rádi, protože nás nikdy nezradí, vypadají dobře ke všemu a lehce se kombinují. Nadcházející jaro ale vybízí k většímu experimentování. K trendy 90s siluetě v minimalistickém stylu ležérně nakombinujete i výraznější doplňky. Z originálních materiálů, vyrobené ručně a s láskou. Které to jsou? Vybrali jsme 4 jedinečné brandy, které stojí za vaší investici. Zvýšení sebevědomí garantujeme!

 

Studio Muun

Za Studiem Muun stojí studentka Módního a textilního designu na FUD UJEP v Ústí nad Labem Karol Šandová. Značka vznikla z lásky k tvorbě a díře na trhu. Karol nemohla dlouho najít žádné náušnice, které by jí na první pohled zaujaly a toužila by po nich, proto se rozhodla jít vlastní cestou a své vysněné unikátní náušnice vytvořit nejen pro sebe, ale také se s nimi podělit s okolím. Vznikla tak lokální značka ručně vyráběných náušnic, které jinde nenajdete. Ty náušnice, které si ve Studiu Muun vyberete, už neuvidíte na nikom jiném, protože se vyrábí vždy po jednom páru. Karol pracuje s polymerovým jílem, který je lehký na nošení, se silikonem a nerezovou ocelí. Každý pár vypadá jako abstraktní obrazu, tudíž hravě zastanou i funkci interiérového doplňku.

 

 

KAARET

Nová značka KAARET, za kterou stojí designérka a fotografka Klára Dudáková, dává šanci materiálům, které už jednou použity byly. Pro svojí tvorbu používá korálky, které by se jinak vyhodily a vytváří tak krásu z odpadu. 100% udržitelnost neexistuje, tohle je ale cesta, která se k ní blíží nejvíce. Zdánlivě nezkombinovatelné tvary a barvy korálků, které Klára umí elegantně poskládat vedle sebe, pozvednou váš outfit o level výš. KAARET existuje teprve od podzimu, jeho uvedení ale proběhlo rovnou na pražském fashion weeku v kolaboraci se značkou ODIVI. Pamatujete si na ty velké, dlouhé náušníce nebo korálky vyšívané podprsenky a saka? To byla práce talentované Kláry, o které jistě ještě uslyšíme.

 

 

Queen's Wood Studio 

Pokud jsme vás nepřesvědčili o kráse jiných materiálů, než jsou drahé kovy, Queen's Wood Studio by mohlo být vaší volbou. Mladá Angličanka Hattie se po studiu literatury rozhodla změnit obor a pracovat na něčem, co jí dělá radost. Se svým přítelem se na chvíli přestěhovala do České republiky, kde znovuobjevila svojí vášeň ve špercích. Ale pozor, nejsou jen tak ledajaké. Hattie se rozhodla jít udržitelnější cestou a nevytvářet další materiál. Své doplňky vytváří z recyklovaného stříbra a dalších materiálů, kterým dala druhou šanci a to včetně obalů. Každý pár je unikátní jak svým vzhledem, tak svým příběhem. Poetické, jemné, ale jedinečné a silné. Toužíme po tom všem! V Praze zakoupíte například v concept storu Kurátor.

 

 

Benu Made

Lokální značka britsko-francouzské designérky Pauline Hagan, která tvoří unikátní šperky ze zlaté kůže, sladkovodních perel a skleněných korálků české výroby. Její tvorba se vyznačuje jak geometričností a minimalistickým stylem, tak nevtíravou honosností. Každý šperk je promyšlený tak, aby sám o sobě působil jako umělecké dílo. Je jedno, jestli si k němu oblečete all black outfit nebo oversized barevné šaty, vždy na sebe a své náušnice upoutáte pozornost. Kombinace zlaté a pravých perel se jen těžko okouká. Benu Made už ale není jen o špercích, Pauline začala vyrábět také závěsné mobily v podobném duchu svých šperků. My se nemůžeme dočkat, co dalšího tato talentovaná designérka představí!

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA