Všechny barvy drahých kovů. Jak si vybrat ten nejlepší šperk?

Váš nový šperk od partnera z ryzího žlutého zlata se jen leskne a třpytí, zatímco váš starý, pozlacený prstýnek, už vypadá spíš stříbrný nežli ze zlata. Ale na první pohled se nehodí ani k vašemu šperku po babičce, který – ač je také zlatý – přece jen se neleskne s takovou pýchou, jako váš nový šperk. A to máte celý set stříbrných náušnic ladících s prstenem, které dřímou na dně šuplíku, čekajíc na svou příležitost, protože ke všemu tomu zlatu se přece nehodí... Jistě jste se s takovou situací setkali i ve své šperkovnici. Hoďte však starosti za hlavu. Dávno je zapomenuto, že různé barvy drahých kovů k sobě neladí. Noste je všechny dohromady, jak jen se vám zlíbí. Pro docílení dokonalé rovnováhy se můžete řídit doporučeními, milovníky pravidel však zklameme – žádná totiž nejsou.

Na těle máme čtyři oblasti, kde šperky nejčastěji nosíme. Jsou to uši, krk, zápěstí a prsty. Čtyři zóny, čtyři volná pole působnosti, chcete-li. Když chcete nosit šperky různých odstínů a míchat barevné palety drahých kovů, zvažte jejich rozmístění. Míchání drahých kovů s podobnými motivy, velikostmi a texturami v těchto oblastech může vytvořit dokonalou synergii. Při kombinování různých stylů kovů je dobrým pravidlem usilovat o rovnováhu v počtu šperků různých kovů, které nosíte. Nošení zlatého náhrdelníku s převážně stříbrnými kousky může být nepříjemné, pokuste se proto rovnoměrně promíchat kovy v celém vašem denním i večerním looku.

Sázkou na jistotu je také vrstvení drobných prstenů či řetízků podobného stylu blízko u sebe. Jednoduchou variantou je i najít si kus smíšeného kovu, náhrdelník z bílého, žlutého i růžového zlata či náušnice, které v sobě kombinují teplé a chladné tóny drahého kovu. Přemýšlejte také o tónu každého vašeho kousku a o tom, jak doplní odstín vaší pleti. Jaký kov doplní váš podtón? Žluté zlato a růžové zlato doplňují teplejší podtóny pleti, zatímco stříbro a bílé zlato se dobře doplňují s chladnějšími podtóny. 

Nezbývá než jediné – plně se poddat vrstvení a kombinování různých kousků. Uvidíte, že jedině tak se váš starý šperk po babičce blýskne stejně tak, jako ten nejnovější přírůstek ve vaší sbírce klenotů.

Vystavte na odiv tělo a ozdobte se šperky. Hlavně těmi blyštivými

elle.cz

Zdroj: Masterclass.com, Refinery 29, Byrdie

REKLAMA