REKLAMA

Halada otevřela první interiér Marcela Wanderse v Česku

REKLAMA

Ve světě designu je kouzelníkem s barvami, materiály a nevšedností. Od roku 1996, kdy Marcel Wanders ohromil svět takzvaným „zauzlovaným křeslem“ (Knotted Chair), jeho nápady očarovaly všechny od katarského Dauhá až po Miami na Floridě. Nizozemské studio Marcel Wanders přináší do České republiky svůj jedinečný světový design. 

Jak vznikala koncepce designu vytvořeného pro klenotnictví Halada?

V interiéru bylo naším cílem vytvořit co nejvíce smyslové prostředí. Chceme, aby lidé, kteří do butiku vstoupí, zapomněli na sebe a užívali si jedno magické překvapení za druhým. Aby se hosté cítili opravdu krásně, navrhli jsme kolem nich luxus ve všech směrech.

Marcel Wanders

Jaký typ nábytku byl vybrán pro prostor ostravského klenotnictví?

Rozhodli jsme se použít vitrínové skříňky po celé podlahové ploše a v oblasti oken, abychom umístili šperky do nejlepšího možného úhlu. Nábytek jsme navrhli s reflexními prvky, abychom zdůraznili světlo a přidali prvek lesku. Klasické prosklené skříňky tak osvětlují diamanty ze všech stran a umocňují tak jejich blyštivou krásu.

Jak se vám daří dosáhnout rovnováhy mezi složitostí diamantu a jeho elegancí?

Diamant skrývá mnoho tajemství. I my jsme v prostředí butiku chtěli, aby každý centimetr prostoru byl možností k novému objevu. Hledali jsme každou příležitost k objevování pokladů, jež se zde nacházejí. Dokonce i koberec nese stopy diamantů a perel. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA