Matthew M. Williams je nový kreativní ředitel Givenchy

Givenchy se otřásá v základech! Dnes francouzský módní dům vydal oficiální zprávu, že módní návrhářka Clare Waight Keller končí ve funkci kreativní ředitelky Givenchy, a na módním bojišti ji střídá nový hráč. Tentokrát osobnost, která sice nemá „couture” školu, ale zato má školu Kanyeho Westa.Matthew M. Williams, zakladatel streetwearové značky 1017 Alyx 9SM, je nový kreativní ředitel Givenchy. Bude zodpovědný za dámskou i pánskou linii oblečení. Těšíte se? 

„Moc se těším, že budu moci spolupracovat s těmi nejlepšími krejčími, švadlenami a profíky pařížského světa módy,” prozradil Williams „V těchto bezprecedentních dobách chci spolu s touto komunitou a kolegy vyslat zprávu naděje a hodlat přispět k pozitivní změně.” 

 

Matthew M. Williams
Info ikona

 

Čtyřiatřicetilý chlapec z Pismo Beach v Kalifornii, založil Alyx v roce 2015. Sice nemá za sebou žádnou velkou módní školu, ale rozhodně mu nechybí škola ulice. V jeho životopisu najdete spolupráci s Lady Gagou, Kanye Westem, Virgilem Ablohem a Heronem Prestonem. Právě k Virgilovi, kreativnímu řediteli pánské sekce Louis Vuitton, se Matthew hodně podobá. Stejně blízko má například ke Kimu Jonesovi, uměleckému řediteli pánské sekce Dior Homme.

Vše naznačuje, že majitel Givenchy, skupina LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, se začíná přiklánět k myšlence, že budoucnost luxusu se musí zaměřovat nejen na tradice a odkaz slavného Huberta de Givenchy, ale také se podívat více do budoucnosti a inspiraci hledat právě v mladých talentech. 

 

Alyx
Info ikona

Bella Hadid na přehlídce Alyx v lednu 2020

Sidney Toledano, vedoucí pracovník LVMH Fashion Group k tomu dodává: „Od té doby, co se pan Williams zúčastnil soutěže LVMH, nám bylo potěšení sledovat, jeho kariéru a rozvíjející se talent. Líbí se nám, jakým směrem se ubírá, a proto jsme se rozhodli ho oslovit ke spolupráci.” 

Matthew Williams se přestěhoval s rodinou z Itálie, kde žil dodnes, do Paříže, a rozhodně se nevzdává ani své práci v Alyxu. Tento brand zůstane nezávislý na LVMH. V Praze koupíte značku Givenchy v butiku The Brands. 

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA