Poetická krása v jarní kolekci H&M Conscious Exclusive

Nová jarní kolekce H&M Conscious Exclusive nastoupila do Le Train Bleu, elegantního lůžkového vlaku, který jezdil z Calais na Côte d'Azur v roce 1920. Staňte se spolu s ELLE pasažéry V.I.P. a prozkoumejte kolekci v předstihu spolu s námi. 

Kolekce spojuje okázalé večerní šaty v půlnoční modři a tyl v pískových odstínech, taft a hedvábí stejně jako vzdušné každodenní kobaltové šaty se vzory mozaiky. Pak je zde všestranná košilovina a obleky v odstínech smetany a bílé. Kolekce využívá udržitelné procesy, inovativní v.robu a nové udržitelné materiály, jako jsou VEGEA, alternativa veganské kůže a CIRCULOSE® vyrobená z použitých textilií, cirkulární design filozofie, která slibuje dlouhověkost. 

H&M

UDRŽITELNÉ PROCESY A INOVATIVNÍ MATERIÁLY

V kolekci jsou použité zbytky materiálů z předchozích kolekcí, včetně organického hedvábí, recyklovaného polyesteru – taftu a recyklovaných skleněných korálků. Dále tady najdete CIRCULOSE®, přírodní materiál vyrobený z recyklovaných textilií. Vyřazená celulózová vlákna se rozpustí v čistá, biologicky rozložitelná vlákna a poté se přemění v nová vlákna, nitě, tkaniny a oděvy. Poprvé je v kolekci uveden také denim vyroben ze 100% nebarvené organické bavlny v textilie, která je recyklovatelná a má nižší environmentální dopad, protože její výroba minimalizuje používání chemikálií a zjednodušuje opětovné použití zpracované vody. Součástí je také recyklovaný polyester RENUTM, vyrobený v unikátním procesu oděv-za-oděv, který plně uzavírá smyčku tím, že se oblečení a textilie, které by byly vyhozeny, přemění do nové tkaniny 

Najdete tady i nový materiál VEGEATM, inovativní vegan materiál, zčásti vyrobený z dalších produktů výroby vína, kde jsou vyřazené vinné slupky, stonky a semínka přeměněné v krásnou alternativu kůže. V kolekci je použitý také udržitelný materiál ECONYL®. Je to obnovený nylon vyrobený z vyřazených rybářských sítí. Zajímavými materiály jsou rovněž recyklovaná mosaz a zinek z odpadové elektroniky a dílem šperky či biologicky rozložitelné Corozo knoflíky, které jsou vyrobeny ze semen tropické palmy

H&M

Kolekce H&M Conscious Exclusive bude k dostání ve vybraných obchodech a hm.com od 26. března 2020.

Jaké kousky jsou na wishlistu redakce ELLE?
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)