Louis Vuitton mobilizuje svůj oděvní ateliér

Louis Vuitton začal vyrábět zdravotnické oblečení ve svém oděvním ateliéru na pařížské Rue du Pont Neuf, kde má tato tradiční francouzská značka sídlo a kde vznikají její ready-to-wear kolekce. Vyrobené oblečení poputuje zdravotníkům v šesti pařížských nemocnicích sítě Assistance Publique – Hôpitaux de Paris, také známé jako AP-HP (regionální nemocnice pro oblast Paříže a okolí), kteří se v první linii starají o pacienty s Covid-19.

Prostřednictvím této iniciativy chce Louis Vuitton projevit svou podporu nemocnicím sítě Hôpitaux de Paris, jimž zajistí ochranné pracovní pomůcky. Dvacítka dobrovolníků se věnuje šití tisíců kusů zdravotnického oblečení pro AP-HP. Zdravotnické oblečení se vyrábí z homologovaných textilií a ve schválených střizích a vzorech. Na základě dohody s AP-HP každý večer celodenní produkce oblečení opouští ateliér na Rue du Pont Neuf a míří do šesti pařížských nemocnic: Université Paris-Saclay: Hôpital Antoine-Béclère v Clamart – Hôpital Bicêtre v Kremlin-Bicêtre – Hôpital Paul-Brousse ve Villejuif – Hôpital Ambroise-Paré v Boulogne-Billancourt – Hôpital Raymond-Poincaré v Garches – Hôpital Sainte-Périne v 16. pařížském okrsku.

Louis Vuitton

Zatím se veškeré oblečení ručně stříhá na Rue du Pont Neuf, ale od tohoto týdne dobrovolnice střihačky z řad zaměstnankyň značky Louis Vuitton pracují také z domova. Zároveň však výroba poběží i v ateliéru. Od 14. dubna přišla vítaná výpomoc v podobě automatizované střihačské linky, díky čemuž bude stříhání ještě rychlejší, což umožní výrazné zvýšení produkce zdravotnického oblečení. 

„Jsme hrdí na to, že můžeme pomáhat zdravotnickým pracovníkům tak, jak nejlépe umíme, že můžeme nabídnout své rozsáhlé know-how a kapacity nemocnicím Hôpitaux de Paris a vyrábět pro ně oděvy pro jejich zdravotnický personál. Chtěl bych poděkovat řemeslníkům našeho ateliéru, kteří se dobrovolně účastní této iniciativy, kteří do toho šli s odvahou a pomáhají vybavit pracovními pomůckami zdravotnický personál, který je nutně potřebuje,“ prohlásil Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Louis Vuitton, při návštěvě ateliéru. 

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)