Louis Vuitton a NBA oznámily globální spolupráci

Louis Vuitton a americká NBA oznámily víceletou spolupráci, díky které se francouzská módní značka stane prvním oficiálním dodavatelem trofejových pouzder pro nejlepší basketbalovou soutěž světa. Toto partnerství je prvním projektem Louis Vuitton se severoamerickou sportovní ligou.

Pouzdro potažené emblematickým plátnem Monogram s tradičním mosazným příslušenstvím bude vyrobeno ručně v historické dílně Louis Vuitton v Asnières na okraji z Paříže. Bude sloužit pro převoz a prezentaci trofeje Larryho O’Briena, která je každoročně v červnu prezentována týmu NBA, který vyhraje finálový zápas.

„Louis Vuitton a NBA jsou lídry ve svých oborech a jejich spojení slibuje spoustu vzrušujících a překvapivých okamžiků i společných vzpomínek, které se nesmazatelně zapíší do historie,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Louis Vuitton Michael Burke. „Značka Louis Vuitton je již dlouho spojována s těmi nejprestižnějšími trofejemi světa, a díky tomuto ikonickému partnerství tato tradice pokračuje – v duchu našeho sloganu Victory Travels in Louis Vuitton!“ 

„Finále NBA jsou přehlídkou legendárních hráčů a nezapomenutelná show, která vrcholí předáním trofeje Larryho O'Briena mistrovskému týmu po závěrečném finálovém zápase sezony,“ komentuje zástupce komisaře NBA Mark Tatum. „Tradice, dědictví a identita značky Louis Vuitton vytváří přirozenou synergii s NBA. Díky tomuto partnerství máme nyní jedinečný a prestižní způsob, jak prezentovat trofej Larryho O'Briena.“ 

NBA a Louis Vuitton tak budou společně psát příběh jedné z nejvíce symbolických trofejí tohoto sportu a jejího unikátního „společníka“, v němž bude trofej cestovat. V rámci širší spolupráce s NBA značka Louis Vuitton každoročně navrhne a vyrobí limitované mini kolekce. 

Spolupráce NBA a Louis Vuitton byla oznámena před zahájením NBA Paris Game 2020, v níž si týmy Charlotte Hornets a Milwaukee Bucks zahrály historicky první ligový zápas NBA ve Francii. Zápas se uskutečnil 24. ledna v AccorHotels Arena.

EBC promo