Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 bude mít poprvé dvě stage

Ve Fashion Templu nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, kterým je areál kláštera sv. Gabriela na Smíchově, se budou poprvé nacházet dvě přehlídkové stage: Mercedes-Benz stage a Zalando stage. Program té druhé naplní během víkendu 14. a 15. března tvůrci a značky, kteří se rozhodli pro atypický formát prezentace formou instalací či happeningů. Tato část programu, jejíž jednotícím tématem je udržitelnost, bude volně přístupná veřejnosti. 

„Velká část návrhářů s tématem udržitelnosti pracuje dlouhodobě. Víkendový program Zalando stage dá prostor tvůrcům a značkám, jež mají udržitelnost za hlavní téma nové kolekce. Naším zájmem je sdílet toto téma s co nejširším publikem, a proto bude víkendový program volně přístupný veřejnosti,“ vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který představí vize návrhářů na sezonu podzim/zima 2020, otevře performance návrháře Jakuba Polanky na Opening Party ve spolupráci s Priveé lounge v pátek 13. března v klášteře sv. Gabriela a o týden později ho na závěrečném večeru uzavře show designérky Dominiky Kozákové. 

Evelin Kask/MBPFW

Přehlídkový program módního týdne představí 24 návrhářů a značek, tři školní ateliéry a ve společném bloku také čtyři finalisty soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020. Po dvou letech pauzy se na scénu vrací návrhář Jakub Polanka. Své nové kolekce na MBPFW představí návrháři Daniela Pešková, Michael Kováčik, Tereza Vu, Lukáš Krnáč, Martin Kohout, Hana Frišonsová, Dominika Kozáková, Jakub Patka a Zoltán Tóth, jehož přehlídka proběhne ve spolupráci se značkou Levi’s, dále značka Ether návrhářky Evy Vontorové, AiM Michaely Hriňové, NANICHE by Natalie Dufková, Imreczeova návrhářky Zdeňky Imreczeové a jedna z největších oděvních značek v zemi Pietro Filipi. Absolutními nováčky na scéně MBPFW budou tentokrát návrháři Denisa Dovalová se svou značkou Denisa Dovala a také slovenský návrhář Pavol Dendis. 

V hlavním programu proběhne za osobní účasti fenomenálního obuvníka Christiana Louboutina slavnostnípremiéra dokumentárního filmu Christian Louboutin, boty jako umění o světě tohoto módního návrháře a jeho přístupu ke kreativnímu procesu. Film vznikl ve spolupráci České televize a německo-francouzské ARTE. Premiéra je na programu ve čtvrtek 19. března v Divadle Royal. Dokument bude během jara 2020 uveden i v České televizi.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.

EBC promo