Móda na duze, aka značky, které si připomínají měsíc LGBT historie

 

Ta vždy stála, coby sama odsuzovaná, stranou, a proto dokázala přijímat bez soudů. Mírové hodnoty přijetí a sebepřijetí komunikované napříč LGBT komunitou si tak stále častěji některé národy připomínají v „měsíci historie LGBT komunity“, ten například v Kanadě a Austrálii připadá na říjen, ale v USA jej letos slaví i v listopadu. A značky se chtějí, zdá se, svými kolekcemi přidat k oslavám.   

Kolekce „A piece of the rainbow” od Virgila Abloha, uměleckého ředitele pánských kolekcí Louis Vuitton, nás vrací zpět k první přehlídce tohoto módního multitalenta pro ikonický módní dům: duha v jasných barvách vyobrazuje generaci v pohybu. A piece of the rainbow je dynamická a optimistická limitovaná kolekce. Výborně se nosí a kombinuje. Mikiny s kapucí, podložené bluzony s kvítkem Monogramu, ale i sportovní kalhoty… modely lze libovolně kombinovat v barevných blocích či zdánlivě nespojitelných variacích. Na scénu se vrací také boty LV Trainer, které byly poprvé představeny na přehlídce kolekce pro sezónu jaro/léto 2019. Inspirují se svěží barevností a přichází hned v několika barvách duhy.

#ELLELOVES: Rozparky

elle.cz

Móda na duze:

Fendi’s Peekaboo, silueta kabelky vytvořená Silvií Venturini Fendi, se vrátila jako součást kapslové kolekce zvýrazněné zářivými barvami. Sestava obsahuje Peekaboo ISeeU Medium, Peekaboo ISeeU Small a ikonické tvary Mini Peekaboo, které jsou oděvny v barvách „Azurová modrá“, „Mimosa Yellow“ a „Tulip Red“. Každý kus je dodáván se stříbrným hardwarem a je vyroben ručně makro stehy inspirovanými technikami římských mistrů sedlářů.

Magie barev je tím, co inspirovalo Dolce & Gabbana k vytvoření kolekce Rainbow Lace Collection, speciální edice obuvi s výběrem lodiček na dvou výškách podpatku a krásných pantoflí vyrobených ze široké škály barevných krajek, od červené přes bílou po žlutou, oranžovou, indigovou a…. S kolekcí sice přišlo kreativní duo už v roce 2015, ale nově edici oživují, rozšiřují a svůdné duhové obutí ja tak na jejich stránkách znovu dostupné.

Říjnový fashion newsfeed

elle.cz