Zuzana Kubíčková Couture 2022/23: Dokonalost na druhou

To, co Zuzana Kubíčková pondělního večera představila, má u nás jen málokdo. Esence precizní krejčoviny, smysl pro ten nejmenší detail a umocnění ženské siluety v každém modelu. Skromné a pokorné, leč přesto odvážné a sebevědomé. Není divu, že výroční kolekci návštěvníci ocenili neutichajícím potleskem téměř vestoje. Právem si jej zaslouží. 

V našich zeměpisných šířkách je málo takových, kteří by na oděv pohlíželi s takovou precizností a komplexností jako Zuzana Kubíčková. Její šaty zaujmou na první pohled, ten, kterým prohlížíme její modely v záři reflektorů, za zvuku hudby a v těch nejlepších výstavních podmínkách, kdy se krása a lesk vlivem atmosféry ještě umocňují. A získají si vás i na pohled druhý, kdy je zkoumáte zblízka, dotýkáte se pečlivě ušitých lemů a důmyslně ukrytých detailů. Není pravidlem, že to, co vypadá dokonale na módním mole, uchvátí vás i v realitě všedního dne. Mluvíme-li však o Zuzaně, můžeme s jistotou říct, že její šaty na své dokonalosti zdaleka neztrácejí ani ve chvíli, kdy se z módního mola dostanou na šatní ramínko. Naopak.

Letošní rok pro Zuzanu značí významné, první kulatiny. Psal se totiž rok 2012, když zakládala svůj vlastní ateliér. Kolekce Couture 2022/23 se jednak spontánně stala ohlédnutím za uplynulými lety, akcentuje a dále rozvíjí drobné detaily a techniky, které byly součástí modelů minulých kolekcí. Zároveň však představuje krok do nové éry. Ta neodmítá staré, ba naopak. Ctí vše, na čem po dlouhá léta značka stavěla. I proto můžeme v kolekci sledovat pro Zuzanu natolik příznačné použití krajkymnohdy odhalující holá ňadra, rafinované rozparky i vyšívané siluety, mnohdy zdobené poutajícími perličkami.Hedvábný šifon, tylové plisé s malými pajetkami, krajku a výšivku doplňuje satén či umělá kůže. Uplynulá dekáda se zrcadlí hned v několika modelech a my tak můžeme být svědky Zuzaniných drobných odkazů na savoir faire, které si za léta usilovné práce s materiály a střihy vytvořila.

Převážně monochromatická barevnost modelů se pohybuje na paletě černé a bílé, objevují se jemné akcenty růžové. Víc není přece potřeba, vystačíte-li si se siluetami. Ty jsou tak jako obvykle v Zuzanině provedení technicky propracované a tvořeny jsou z různých struktur a materiálových obměn, které ruku v ruce s tvarováním oděvu umocňují ženskost. Ačkoliv se neřadíme mezi mistry matematiky, asi tak nějak si představujeme umocněnou dokonalost na druhou, která rezonuje každým z nás.

Laboratorní diamanty, rudá a mini mikiny: Co je nového ve světě módy?

elle.cz

REKLAMA