Bikini body? Ne, díky!

Pro to, abychom si mohli vzít plavky platí jedna základní premisa. Musíme mít tělo. Možná je to šokující odhalení, ale pokud jste si mysleli, že musíte mít „dokonalé tělo”, abyste si mohli obléknout plavky, zejména ty dvojdílné - mylili jste se.

Většina z nás vyrůstala v toxickém prostředí, ve kterém na nás dnes a denně útočily mediální titulky a reklamy na to, jak dosáhnout vysněného těla do plavek. Podobný nátlak se v dnešní době projevuje trochu jinak. Místo novinových titulků tohoto typu, jsou tu sociální sítě. A pokud jste jejich aktivními uživateli, bohužel jejich negativním aspektům zcela neuniknete. Chtě nechtě se často srovnáváme s ostatními a na svém těle hledáme všechny možné nedokonalosti.

Příště, až budete scrollovat instagramovým feedem si zkuste uvědomit, že influenceři, modelky a celebrity jsou placeni od toho, aby vypadali skvěle, je to jejich práce. Dost často jim k tomu pomáhá photoshop a znalost svého dobrého úhlu. Zkusme je proto více brát jako inspiraci v estetičnu a vizuálnu než jako aspiraci pro dosažení onoho „dokonalého” těla. 

 

Mohlo by se vám líbit

SUMMER GUIDE: Ideální plavky pro vaše pohodlí

Plavky – je důležité, aby seděly, ale ne za každou cenu. Není třeba něco zakrývat či vytvářet optické iluze, je zapotřebí být v pohodlí a nestresovat se. Proto přinášíme pokud možno nejméně kategorický a body positivity otevřený návod na to, jak vybrat ty ideální na poslední chvíli.
elle.cz

V posledních letech se v boji proti nerealistickému zobrazování těl objevilo hnutí body positivity, které je často mylně obviňováno, že propaguje obezitu. Body positivity, neboli zdravý vztah ke svému tělu, je zkrátka jen o tom, přijmout se takoví, jací jsme. Medializace pouze jednoho typu postavy totiž vede k představě, že toto je to jediné správné tělo, kterého bychom všichni měli dosáhnout, bez ohledu na vlastní genetiku a stavbu těla. Pokud tedy v médiích uvidíme jenom jeden typ postavy, náš mozek to vyhodnotí jako normu, ke které bude chtít aspirovat. Na sociálních sítích je nyní velká diverzita, jen ji musíme chtít sami vidět. Začněte sledovat účty, jejichž tvůrci nemají jen velikost XS. A když se vrátíme k těm plavkám, tak jsme pro vás objevili pár tipů, na lokální značky, které si potrpí nejen na udržitelnost, ale také na zdravý vztah k tělu.

Naše oblíbená etická značka návrhářky Mimi Lan, původem z Vietnamu, v sobě snoubí asijské motivy s nadčasovým designem. Baví nás na ní zero-waste filozofie a podpora diverzity. Must-have toto léto jsou plavky s průstřihy, které najdete u české značky Overall Office, která do svých kampaní obsazuje neprofesionální modelky. Pro minimalistické plavky s grafickým prvkem zamiřte ke značkám Plove nebo Leeda. Pokud sháníte opravdu nestárnoucí a nadčasový plavkový kousek, najdete ho v Nila Store.

 

Zdroje: Wikipedia Commons, Elle.com

Mohlo by se vám líbit

Body positivity: Proč je kladný vztah ke svému tělu tak důležitý?

Pojďme si promluvit o pozitivním vnímání nejen svého těla. Body positivity, body shaming - co to znamená a jak se v tom zorientovat?
elle.cz