Nechť bombery opět ovládnou naše šatníky

Vytáhněte je ze šatníku

I když lze tento styl bund považovat sám o sobě za nadčasový, ani on není imunní vůči cyklické povaze módy. Bomber se stáhl do ústraní a na pár sezón vyklidil pole na ranvejích i v ulicích. Až do letošního podzimu. Díky módním domům Prada a Versace, které ho znovu módně resuscitovaly, se bomber velkolepě vrací. Obyvatelé Paříže, New Yorku a dalších fashion metropolí je oprášili znovu začínají nosit.

První podzimní fashion trendy: dámské obleky, rudá barva i šedé kabáty

elle.cz

Bomber pro každého

Bomber se navíc vrací v mnohem větší stylové škále. Oversized, army, džínový, vyšívaný květinami, klasický, kožený, saténový, boho, s vycpávkami, elegantní, sportovní, Barbiecore… Je téměř vyloučeno, abyste si nevybrali kousek, který bude perfektně souznít s vaším módním stylem i vkusem. Ruku v ruce jdou bomber bundy s klasicky střiženými denimovými kalhotami i s těmi širokými, které se, stejně jako bombery, vrátily po letech na výsluní. Jejich spojením si můžete odškrtnout dva megatrendy v jednom kroku. Šik kombo vytvářejí bombery i ve spojení s úzkými dlouhými sukněmi. Oversized bombery budou vypadat skvěle i s bavlněnou košilí a cargo kalhotami. A obávat se nemusíte ani kombinace bomberu a šatů. Šaty s bomberem fungují stejně dobře jako s jakýmkoli jiným stylem saka – ne-li ještě víc. Oversized bomber s vypasovanými úpletovými šaty vám vytvoří cool siluetu. Look doplňte botami na podpatku nebo teniskami. Zaměřili jsme se na tři hlavní styly bomberů, které budou letos na podzim trendovat, tak si mezi nimi najděte i ten váš, protože letošní podzimní módní sezóna se bez nich jednoduše neobejde.

Adolphinata: Právnička, která vyrábí kabelky jako od babičky

elle.cz

Girlie

Původní armádní svrchník si proklestil cestu i do těch nejvíce feminních šatníků. Výšivky, pastelové barvy, nabírané rukávy a nebo dokonce motiv Barbie, kterými se letošní bombery chlubí, přesvědčí i ty největší odpůrkyně drsného vojenského stylu. Oblékněte k nim saténovou sukni, bílé kalhoty nebo světlý denim a garantujeme vám, že nebudete litovat.

Elegantní

Práce, schůzka, večírek, v těchto případech hrálo vždy hlavní roli sako. Saka se sice stále drží na špičce obliby, zvláště ta oversized, ale když je nahradíte elegantním bomberem, mile vás překvapí, jak dobře to vypadá. Zkuste být i ve formálním stylu odvážnější, bomber vás nezklame.

Rebelský

A konečně je tady bomber takový, jaký ho známe – porušující pravidla, rebelský a trochu drsný. Máte na výběr, jestli dáte přednost koženému, denimovému nebo sportovnímu, který navléknete na elegantní košili. Klidně sáhněte po tom, který se zbytkem vašeho outfitu až křiklavě neladí. I tak budete vypadat skvěle.

Bombery, které vám letos na podzim nesmí uniknout

Zdroj: ELLE.com, WWD