Jako Carrie a Emily: letní seriálové outfity, které vám budou slušet

Seriálové influencerky

Seriály kromě nových hvězd vytvářejí ještě další fenomén – módní trendy a módní ikony. Ruku na srdce, kolik z vás znalo před uvedením seriálu Sex ve městě herečku Sarah Jessicu Parker a jak moc se to změnilo po odvysílání několik řad? SJP alias Carrie Bradshaw se stala fashion ikonou, jejíž styl najednou kopírovaly miliony žen po celém světě. Před boomem sociálních sítí byly herečky jedny z hlavních módních influencerek a i když se doba radikálně proměnila, ještě pořád od seriálových postav rády čerpáme nejžhavější módní inspiraci. Nové trendy se ještě pořád odvíjí od stylu oblíbených postav a módních prvků prezentovaných na obrazovkách. 

10 kousků oblečení, které ve svém šatníku podle Francouzek potřebujete

elle.cz

Stylisté celebritami

Módní průmysl a návrháři jsou tohoto zásadního vlivu vědomí a s tvůrci seriálů a filmů úzce spolupracují, aby vtiskli postavám autentičnost a zároveň tím také propagovali svou módní značku. Je pravidlem, že když ikonická postava obleče stylový kousek oblečení, jeho prodeje a popularita daného brandu závratně stoupají. Seriály neplodí ale jenom herecké a stylové ikony. Celebritami se stávají i stylisté, kteří svým vkusem a výběrem módní ladění celého seriálu i jednotlivých postav vytvářejí. Neoddiskutovatelnou módní ikonou je třeba Patricia Field, která se proslavila svým stylingovým uměním v seriálu Sex ve městě. Její excentrický smysl pro styl a schopnost kombinovat různé módní prvky od různých návrhářů s běžně dostupnými kousky jí vynesly uznání a popularitu. Po Sexu ve městě si připsala ještě mnoho úspěchů na poli seriálů a filmů, např. módně výjimečný „Ďábel nosí Pradu“ a dál pokračuje ve své kostýmní krasojízdě v seriálu Emily in Paris. Mimochodem, Patricii je již 82 let a spolehlivě vyvrací všechny pověry, že starší generace pozbývá vkus a rozhodně se nemůže počítat mezi trendsettery.

Největší letní trendy roku 2023: Co vám v šatníku nesmí chybět?

elle.cz

Čas na drama

Pro módní inspiraci jsme sáhli do archivu ikonických fashion seriálů jako The Bold Type (Troufalky), Emily in Paris, And Just Like That, GlamorousKaždý z nich má svůj jedinečný módní rukopis a přesto mají jednu věc společnou: odvahu experimentovat. I kdybyste nenašli žádný konkrétní outfit nebo kousek, po kterém byste zatoužili, odneste si inspiraci alespoň v tomto. Kombinujte vzory, barvy a nemějte obavy spojit ani zdánlivě neslučitelné. V létě si můžete dovolit být odvážnější než kdykoli jindy. Letos je prostor i pro drama – vyneste opuletní kousky oblečení, šperky, klobuky a jiné doplňky. Přesvědčte se v naší galerii sami.

Letní outfity z fashion seriálů:

Zdroj: HBO, Netflix