Je 50 nových 30? Rozhodně ano!

 

Titulní stránky obálek časopisů s modelkami a herečkami ve věkové kategorii 50+ již přestávají být pouze “odvážným krokem” a stávají se novým standardem. Velkou zásluhu na tom má nesporně Ari Seth Cohen a jeho blog Advanced Style, který organicky vyústil do dvou knih o nejstylovějších seniorech Ameriky. Ve stejnou dobu do světa módy přišla i “Accidental Icon”, třiašedesátiletá Lyn Slater, která byla během fashion weeku mylně identifikována fotografy coby modelka. Tyto události neprošly bez povšimnutí velkých značek, a již ke konci první dekády nového milénia se oficiálně dalo sbohem epoše anti-age. Nahradila ji éra pro-age. Lancôme nafotil kampaň s Isabellou Rossellini, značky jako Bottega Veneta a Celine zařadily mezi své modelky Lauren Hutton a Gitte Lee a nejstarší modelka Carmen Dell’orefice se vrátila na přehlídková mola. Mládí přestalo být hlavním měřítkem kvality a pomyslnou štafetu převzala zralost a životní zkušenosti. 

 

Společně s tím se k nám jako bumerang vrací hollywoodská klasika devadesátek pod značkou “retro” a s ní i její představitelé. Ti za posledních třicet let nabrali pár šedin a vrásek, ale v našich očích zůstali těmi samými ikonami, které na pozadí nezastavitelného proudu času pouze nabírají na hodnotě. Právě to se nám potvrdilo s příchodem hitu And Just Like That, který dal dohromady (skoro) všechny hrdinky původního seriálu. Byť děj mini série mnohým zanechal hořkou pachuť v ústech, pointou této reunion bylo ukázat, že po padesátce život nekončí, a naopak má co nabídnout.  

 

Self love – 3 rady zralých žen

elle.cz

 

Říká se, že ženy zrají jako víno – s věkem se krása tohoto nápoje probouzí, jeho charakter dozrává a aroma se stává plnějším. Stejně tak i ženy časem poznávají samy sebe, své silné i slabé stránky, zjišťují, co mají rády a co od života chtějí. Díky tomu získávají sílu a sebevědomí, které z nich vyzařuje na první pohled, což vábí jejich okolí jako magnet. Respekt nahrazuje neopodstatněné mindráky a nesmělost otevírá dveře nové životní kapitole.  

 

Dobrou zprávou je také to, že styl a vkus nejsou definovány věkem ani konfekční velikostí. Můžete nosit co chcete a kdy chcete. Pokud máte jako Carrie ráda extravaganci, milujete barvy a odmítáte se vzdát podpatků, zůstaňte věrná sama sobě a neohlížejte se na čísla v občance. 

Právě toto poslání nám chtěli předat Molly Rogers a Danny Santiago, stylisté minisérie And Just Like That. Pravidla zkrátka neexistují, a právě o tom pojednává článek Mileny Žuravljové v tištěném vydání únorové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

 

And Just Like That, jsou naše módní ikony zpět!

elle.cz