3...2...1… druhá řada And Just Like That má dnes premiéru!

Třikrát hurá

Když se s námi v roce 2004 rozloučily postavy ikonického seriálu Sex and the City (Sex ve městě), bylo to jako když ztratíme životní lásku. Chybí nám každý den a její místo ne a ne zaplnit. Holky z New Yorku ale našly lásku a své životní partnery, předvedly nesčetné módní kreace a vynesly všechny boty ze svého šatníku, a tak tvůrci seriálu naznali, že je čas v nejlepším přestat. Proto když jsme v roce 2021 z úst hereček Sarah Jessicy Parker, Cynthie Nixon a Kristin Davis slyšeli, že se chystá nový seriál volně navazující na Sex ve městě, nadšení nemohlo být větší!

 

Staří i noví známí

V první sérii And Just Like That, kterou napsal Michael Patrick King, Carrie Bradshaw ovdoví a snaží se bez Božského proplouvat životem. V druhé řadě nechá smutek definitivně odplout, když do jejího života opět vstoupí sympatický Aidan. Miranda opouští Steva, aby se se svou nebinární láskou Che Diaz přestěhovala do Los Angeles a Charlotta kličkuje v rodinném životě a ve výchově svých dvou dcer. Kim Cattrall alias Samantha se projektu AJLT účastnit odmítla a tak se její postava přestěhovala do Londýna a objevuje se pouze ve zmínkách a vzpomínkách svých kamarádek. V druhé řadě přijdou ke slovu velké návraty: Aidan, Samantha… a také se ponoříme hlouběji do minulosti Che Diaz. Vypadá to, že druhé kolo odpoví na některé otázky, které zazněly v první sezóně. A k postavám, které známe už z první řady, přibyde posila. Její tvář známe a není jí nikdo jiný než zpěvák Sam Smith. Pětinásobný držitel Grammy se podělil o pár fotek ze zákulisí z newyorského setu And Just Like That a potvrdil, že se v druhé řadě skutečně objeví.

Potřebná dávka kontroverze

Zatímco někteří fanoušci SATC nový seriál And Just Like That chválili pro jeho progresivitu, která nastolila témata jako genderová identita, rasová otázka, sexualita a stárnutí, jiní ji kritizovali za její někdy až křečovitou snahu prosadit tyto obrozenecké myšlenky. „Nemůžeme zůstat tím, kým jsme byli, že? Na světě jsou důležitější problémy,“ říká Miranda v jedné z epizod své vyučující lidských práv. Reboot se neobešel bez kontroverze, nejen kvůli výše zmíněným tématům a odmítnutí Cattrall se účastnit natáčení, ale také se musely odstranit scény herce Chrise Notha (ano, pana Božského). Ten byl krátce po odvysílání první epizody obviněn ze sexuálního zneužívání. Noth všechna obvinění popřel, ale filmová společnost se rozhodla nic neriskovat. Druhá řada seriálu pokračuje ve stejném objevném duchu. Diváci se setkají se širokou paletou postav zastupující nejen různá etnika, ale také gendery a sexuální orientaci. Sex and the City byl průkopníkem žhavých společenských témat už na přelomu milénia a jeho následník And Just Like That se rozhodně nenechává zahanbit.

Mohlo by se vám líbit

And Just Like That, jsou naše módní ikony zpět!

And Just Like That Sarah Jessica Parker, Kristin Davis a Cynthia Nixon jsou zpět! O sedmnáct let a dva filmy později se opět můžeme ponořit do “fabulous” atmosféry New Yorku a krásných outfitů, na které jsme se tak těšili!
elle.cz

Módní nebe

Potěšeni jsou i módní fanoušci. Původní stylistka seriálu Sex ve městěPatricia Field sice na AJLT už nepracovala, protože dala mezitím přednost práci na kostýmech pro Emily in Paris, ale s druhou řadou přichází pozitivní zpráva. Field se vrátila, aby oblékla Samanthu Jones pro její cameo. Look pro scénu, ve které Samantha telefonuje s Carrie a která se objeví ve finále druhé řady seriálu, tedy Cattrall pomohla vytvořil její dlouholetá kamarádka Patricia Field. I bez Patricie je ale přehlídka modelů v druhé řadě seriálu oslnivá. Fanoušci se namlsají mandarinkovou róbou Valentino, tradiční kaštanovou lehengou od Falguni a Shane Peacock a pudrově modrými bodycon šaty Norma Kamali, které byly téměř totožné s Carrinými minišaty z druhé sezóny Sexu ve městě. Už nemusíme přemýšlet, jak zaplnit tu díru, která nám zbyla v srdci po konci první sezóny AJLT. Dneškem počínaje, je svět zase v pořádku!

Mohlo by se vám líbit

Co nás o lásce naučil Sex ve městě?

Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte. Tyhle čtyři by klidně mohly napsat encyklopedii lásky. Oblíbený seriál Sex ve městě je plný nesmrtelných hlášek, ve kterých si každá z nás v různých životních obdobích najde tu svou. ELLE pro vás vybrala několik jejich svérázných citátů o lásce z tohoto nesmrtelného seriálu. Co jsme se díky nim naučili?
elle.cz

Zdroj: HBO Max, Elle.com, people.com