LOUIS VUITTON: Deus ex machina doby koronavirové

Není třeba vydávat se daleko, abychom zažili onen příjemný pocit spojený s cestováním. Musíme se však podívat mnohem dále – do zlatého věku, éry osvícenství – abychom nalezli období, které položilo základ naší civilizaci. Pro řecko-románské období jsou typické velmi čisté linie, nejvyšší dosažitelný pól estetiky, který se stal základem všeho.

 

Louis Vuitton
Info ikona

 

Značka Louis Vuitton se s kolekcí pro sezónu podzim/zima 2021 vydává na odyseu, jejíž součástí jsou úžasné kresby ateliéru Fornasetti, jemné a imaginární otisky s nadčasovou hodnotou. Jejich nápadité rysy posouvají, ukazují a určují styl. Vypráví také příběh vítězství – těla, srdce a mysli – v jehož středu stojí lidstvo, v celé své funkční eleganci, intelektuální dominanci, ovlivněné pozemskými svody.

Okouzlení principy zlaté éry přetrvává a neustále nás provází, třeba jako contrapposto, postoj, který se poprvé objevil v 6. století před Kristem a propůjčil sochám dynamické vzezření. Vyvinuly se z něj četné módní pózy, které se znovu vracejí a udávají jistý stylistický tón. 

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA