Odmítáte se vzdát skinny jeans? Noste je takhle a zůstanete in

Skinnies utnul covid

Když do módy přišly skinny jeany, byla to pro většinu běžné populace tak trochu katastrofa. Smířit se s tímto módním trendem bylo samozřejmě jednodušší, pokud jste se mohli chlubit postavou typu Victorie Beckham. My s poněkud vyšším BMI jsme si na ně zvykali méně ochotně, ale nakonec jsme je přijali. Pandemie covidu-19 pak přinesla větší touhu lidí nosit pohodlné oblečení a začala skinny jeanům odpočítávat poslední měsíce legitimního nošení. Dnes jsou skinny džíny synonymem pro kousek, který je de mode.

Prodeje klesají

V USA, domovině džínoviny, prodejci udávají, že prodeje džín celkově poklesly. Z toho prodej úzkých džínů se v porovnání s celkovým trhem s džínami snížil o neuvěřitelných 22 %. Tradiční američtí prodejci džínů jako Madewell nebo Gap hlásí pokles zájmu o úzké džíny, jejich zákazníci místo toho raději kupují rovné nebo wide-leg střihy. Značka Pacsun pak skinny jeans raději ze své nabídky stáhla úplně. Trend odráží i internetové vyhledávání - podle Google Trends vyhledávání výrazu „skinny jeans“ od konce roku 2016 postupně klesá, zatímco si lidé čím dál častěji vyhledávají „baggy denim“ nebo „barrel jeans“. Pomiňme, že skinny džíny nejsou právě tím nejlichotivějším džínovým kouskem. Pokud se jich nechcete vzdát, je způsob, jak je nosit a vypadat dobře.

Návrat širokého denimu: Baggy džíny jsou největším trendem roku 2024

elle.cz

Jak a s čím skinny jeans nosit

Nejste v tom sami. Na nošení skinny jeans si trvají i některé ze slavných krásek. Jmenovitě třeba modelky Emily Ratajowski, Bella Hadid, Gisele Bündchen – a hlavně Kate Moss. Pro padesátiletou supermodelku jsou úzké džíny něco jako její poznávací znamení. Nosí je s balerínami, zastrčené do kozaček či holínek, nebo v kombinaci s lodičkami. Pokud nemáte štíhlé nohy až do nebe jako Kate, spíše se balerínám vyhněte a obujte si ke skinny jeans boty na podpatku. Volte podpatky štíhlé, které celkově opticky protáhnou štíhlou siluetu. Kombinace s botami na platformě má sice vibe Y2K, ale pokud vám není pod 25 let nebo nemáte specifický módní styl, není úplně nejstylovější. Také platí, že co uberete dole, musíte přidat nahoře. Ke skinnies proto oblékejte objemnější svršek, jako třeba oversized sako, kabátek nebo košile s nabíranými rukávy. Outfit doplňte výraznou větší kabelkou. Inspiraci najdete v naší galerii.

Jak nosit skinny jeans:

Zdroj: Vogue.com, WhoWhatWear.com, Launchmetrics/Spotlight