REKLAMA

Pozor, bokovky hlásí návrat! Vrátíme jim místo v našich šatnících?

REKLAMA

 

Bokovky se poprvé objevily v roce 1993 na přehlídce Alexandera McQueena a nastavily směr celé jedné dekádě. Nejspíš každý z nás si je pamatuje ze svého dospívání nebo mladých let. Nosili jsme je přesto, že absolutně nelichotily postavě, tedy pokud jste neměli dokonale ploché břicho a žádné boky jako Paris Hilton nebo Keira Knightley. A to měl opravdu málokdo. 

Nyní se tento módní strašák vrací zpět. Návrat bokovek můžeme pozvolna delší dobu sledovat na Instagramu topmodelek jako je Bella Hadid nebo Hailey Bieber, které s oblibou nosí kousky z nultých let a bohužel i bokovky... Módní domy a značky tento trend samozřejmě nenechaly bez povšimnutí a do svých džínových portfolií zařadili i low-rise jeans, neboli džíny s nízkým pasem. Naštěstí ale nejdou do takových extrémů, do jakých jsme šli my na začátku milénia - pamatujete si na tak nízké džíny, které jen stěží zakryly to, co měly a člověk si musel dávat při dřepnutí nebo sednutí velký pozor? 

 

 

Problém bokovek však nebyl jenom v jejich neschopnosti zahalit to, co by kalhoty zahalit měly, ale v jejich podpoře našeho špatného vnímání svých vlastních těl. Přelom milénia s sebou nesl nárůst mentální anorexie a bulimie. Nyní již víme, že za to také mohlo mediální zobrazení převážně jednoho standardu krásy, kterému spousta z nás byla ochotna obětovat i své zdraví. 

Móda tehdejší dekády šla ruku v ruce s tímto extrémem, nabízí se otázka, zda tuto toxickou kulturu vlastně nepodporovala? Crop topy v kontrastu s proklatě nízkými kalhotami na modelkách s dokonale plochými břichy, pro které většina z nás musela hladovět, nehledě na to, že plus size bokovky zkrátka nebyly k dostání. V době, kdy byla obliba bokovek na svém vrcholu se neukazovalo to, co měl člověk na sobě, ale spíše jakou měl postavu.

 

Paris Hilton
Info ikona

 

Nízký pas se vrací, nálada ve společnosti se ale mění. Žijeme v době a v zemi, kdy každý může nosit co se mu zlíbí a abyste mohli nosit trendy kousky, nemusíte mít velikost XXS. Ať už máte nebo nemáte ploché břicho, široké nebo úzké boky, noste klidně bokovky, jen při stylingu myslete na jediné - nízký pas má tendenci prodlužovat trup a zkracovat nohy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA