Průvodce spodním prádlem: Krajkové, basic, menstruační i udržitelné

Každé ženě zvedá sebevědomí jiný typ prádla. Nemusí to být nutně jen to krajkové a sexy. Někomu stačí klid na duši, že máme na sobě ten pohodlný kousek, o kterém ani nevíme, či naší oblíbenou značku. A nebo to mohou být menstruační kalhotky, které nás celý den udrží v suchu. A věděly jste, že i spodní prádlo může být udržitelné? Abyste se v tom vyznaly, připravili jsme pro vás průvodce spodním prádlem, ze kterého si to své vybere opravdu každá žena. Právě teď je vhodná chvíle nechat se inspirovat pro výběr vánočního dárku pro sebe nebo pro ženu, kterou chcete potěšit.

Mohlo by se vám líbit

Udržitelně a originálně: 7 alternativ k největším fast-fashion značkám

Chcete se začít oblékat udržitelněji, ale nevíte, kde začít? Připravili jsme vám průvodce ekologickými značkami, kterým můžete důvěřovat. Objevte lepší alternativy k velkým řetězcům, do kterých se vyplatí investovat.
elle.cz

Basic udržitelná volba – slovenské Créeme

Pokud hledáte jednoduché a pohodlné prádlo, které bylo vyrobené udržitelným a etickým způsobem, slovenská značka Créeme bude vaší jasnou volbou. V Créeme myslí na životní prostředí už během výroby. Celkový proces tvorby funguje na principu Cradle to Cradle, který se zaměřuje na eliminaci odpadu během i po výrobě. Produkt je tak možné plně biologicky zrecyklovat, protože je tvořen pouze přírodními materiály, bez příměsí těch umělých. 100% organickou bavlnu navrženou speciálně pro citlivou pokožku oceníte také při každodenním nošení, neb se podle tvůrců značek budete cítit tak pohodlně, jako byste byly doslova nahé.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Spodní prádlo během menstruace – Snuggs

Věděly jste, že existují kalhotky, které jsou určené přímo na dny, kdy menstruujete? A že jsou české? Kalhotky Snuggs jsou díky inovativní třívrstvé ochraně vysoce savé a zároveň prodyšné. Mají certifikáty OEKO-TEX a CoolmaxFreshFX, jejich používání je zdravotně bezpečné a hygienické, mají navíc vrstvu z antimikrobiálního stříbra, které jim zaručuje antibakteriální účinky. Jejich design zajistí pohodlné nošení během celého dne nebo noci. Samy si můžete zvolit, zda je budete nosit jako pojistku s kalíškem či tampónem, nebo jimi úplně nahradíte ostatní menstruační pomůcky. Kalhotky můžete prát v pračce a vydrží vám 1-2 roky, vyprodukujete díky nim až 10x méně odpadu, než při použivání jednorázových hygienických potřeb. Na výběr je ze tří střihů a jednoho speciálního modelu na noc. Vše bylo navrženo, vyvinuto a ušito v České republice.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Antibakteriální konopné prádlo od Bohempia

Pokud sháníte pohodlné spodní prádlo v jednoduchém střihu z přírodního materiálu, zkuste sáhnout po alternativě bavlny - konopí. Konopné vlákno má termoregulační, antibakteriální a antiseptické vlastnosti, díky čemuž snižuje riziko podráždění intimních partií a pomáhá předcházet zdravotním problémům. Kalhotky Bohempia jsou tak šetrné nejen k přírodě, ale i k vašemu tělu. Produkty Bohempia nesou certifikát PETA a jsou eticky ušity v České republice.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Sexy spodní prádlo od Terezy Vu

I spodní prádlo může být haute-couture. Česká návrhářka Tereza Vu, která vystudovala prestižní London College of Fashion, umí vytvořit opravdu svůdné, elegantní a rafinované modely. Tereza Vu tvoří z exkluzivních materiálů, jakými jsou francouzská krajka, hedvábí, organza nebo mesh, které dávají prádlu punc luxusu. Vše je ručně ušito návrhářkou v Praze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Zuzana Kubíčková maže hranice mezi domácí a slavnostní módou

Nová kolekce oblíbené české designérky Zuzany Kubíčkové je splněným snem o tom, jak zůstat celý den v pyžamu nebo spodním prádle, ale přesto vypadat vkusně a cítit se neskutečně sexy. Leisure is pleasure!
elle.cz

 

Body diversity ve spodním prádle Lindex

V poslední době můžeme u lokálních značek vidět stále větší diverzitu ve výběru modelek, která nám u těch velkých brandů tolik chyběla. Švédská značka Lindex jako jedna z prvních velkých módních řetěžců začala propagovat modelkyrůzných barev pleti, velikosti a věku, což my v redakci moc rádi vidíme. Doufáme, že se i ostatní velké módní brandy budou inspirovat a budou Lindex brzy následovat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu