MUST HAVE: 7 UDRŽITELNÝCH PLAVEK NA S/S 2021

 

LONRDE

Produkty Londre jsou primárně vyráběny z recyklovaných tkanin (jejich sortiment nabízí 80% takových modelů), brand ale zákazníkům zároveň umožňuje vrátit použité plavky, které mají být znovu použity při vývoji nových materiálů a vy tak můžete na své budoucí plavky získat příjemnou slevu. Stylistky a nejlepší kamarádky Ainsley Rose a Hannah Todd při práci na focení v mexické Sayulitě přišly na to, že jim v nabídce udržitelných plavek chybí sexy střihy, to je inspirovalo k tvorbě nadměrně ženských plavek. Klasická černá, volánky a průstřihy. Užijte si svoje tělo!

 

LONDRE

 

PEONY

Kromě používání recyklovaných a udržitelných tkanin sahají u Peony také po kompostovatelném a biologicky rozložitelném obalovém materiálu, včetně sáčků, které lze umístit přímo do vlastního kompostovacího koše. Jejich „renesanční“ střihy a potisky jsou nedostižné! (To můžete posoudit na fotce v úvodu.)

The best of POOL PARTY

elle.cz

DOS SWIM

Dvě podnikatelky – Shay Johnson a Paula Hes, stojící za projektem Dos Swim –  tvrdí, že se zaměřují na udržitelnost vytvářením omezených výrobních sérií a získáváním takzvané mrtvé lycry a to pro všechny své edice. A pokud jde o zbytek střihů, používají Econyl. Jejich styl je toxicky neonový a kopírující aktuální trendy.

 

DOS SWIM

 

CALZEDONIA

Komfortně strečové – a tudíž snadno přizpůsobitelné rozmanitým křivkám – plavky z recyklovaných plastových lahví nabízí také Calzedonia. Jeden bikinový set zbaví přírodu pěti jedno litrových plastových lahví. Jejich kolekce je zahalena do smyslně tělových barev a důmyslného ženského řasení. Kolekce Indonesia Eco je minimalistická a přesto tak výřečná a univerzální.  

 

CALZEDONIA

 

ATHLETA 

Athleta, coby certifikovaná společnost B v systému ekologicky fungujících brandů, používá recyklovaný nylon k výrobě plavek, které jsou ideální na sport. Jejich topy i plavky v celku představují oblíbený kousk vrcholových hráček plážového volejbalu. Nevídané barvy a pohodlné střihy nabízí i v plus size mírách.  

 

ATHLETA

 

ALYA

Plavky a resort wear značky Ayla jsou navrženy tak, aby vás z lehátka doprovodily až k západu slunce. Zodpovědně a přesně určují, jaké udržitelné látky používají v každé ze svých kolekcí, zároveň každou podšívku vytváří ze zbytkových látek, aby se minimalizoval odpad. Obléci jejich bikiny je jako obléci opojnou americkou nostalgii Lany Del Rey. Vintage nálada se mísí s geniálními texturami a inovativními střihy.

 

ALYA

 

MADEWELL

Kolekce Madewell Second Wave využívá recyklované materiály k vytvoření roztomilých plavek. Mnoho střihů je vyroben z 80% recyklovaného nylonu po spotřebitelích, nebo materiály vyrobené z odpadu – například z rybářských sítí či starých koberců.

 

MADEWELL

Jak se kontroverzní bucket hats vetřely do módní přízně

elle.cz