Nová kampaň Alex Monhart nás baví!

Její batohy miluje celý svět. Talentovaná česká designérka o sobě přesto říká, že umění prosadit se je kombinací mnoha dovedností. Alex Monhart studovala filmovou vědu, francouzskou filozofii a hodně cestovala. Její první model multifunkčního batohu Bag & Sac vznikl před dvěma lety jako klauzurní práce na pražské Scholastice, kde Alex studovala oděvní design. A měl úspěch. V soutěži Roots of European Design v Maďarsku se tenkrát umístil jako druhý nejhezčí výrobek. V rámci ELLE Beauty Lounge na filmovém festivalu v Karlových Varech Alex odhalila kolekci brýlí, na níž již nějaký čas pracuje. A představit se je rozhodla na těch nejpovolanějších… přátelích a kamarádech značky Alexmonhart.

Jaká tři slova charakterizují novou kampaň?

Místo pro sebe.

Co bylo tvojí inspirací při tvorbě nové kolekce?

Nejvíce mě inspirovaly obrazy Eduarda Hoppera. Zabývá se tématem samoty. Chtěné i nechtěné. Intimitou. Překrásně pracuje s prostorem a se světlem. Už dlouho je mou inspirací a jsem moc ráda, že jsme toto téma s fotografkou Anetou Benediktovou, Miroslavem Romanivem a Danielem Steklíkem mohli zpracovat.

Kdo jsou hlavní aktéři?

Nastupující generace herců a hudebníků, kteří se často musejí vyrovnávat s extrémním mediálním zájmem a zároveň s pocitem samoty. Fotili jsme s Denisou Barešovou, Antonií Formanovou, Terezii Kovalovou, Jenovéfou Bokovou, Elizavetou Maximovou a Filipem Březinou.

Jak focení probíhalo?

Fotili jsme dva dny v Karlových Varech. Našli jsme krásné lokace. Hotel Bristol, Parkhotel Richmond nebo Císařské lázně.

Tvůj nejoblíbenější moment z focení?

Vždycky se směju, když si vzpomenu, jak jsem se musely s Anet vrátit do sauny dofotit produktové fotky ledvinky a ta už měla dobrých 50 stupňů Celsia. Co by člověk pro fotku neudělal. Ale celé to bylo krásné. Každá epizoda měla svoje nezapomenutené momenty.

Já vím, že je to těžké napsat, ale jaký kousek z nové kolekce je tvůj oblíbený?

I když jsem vždy preferovala černou, upřímně jsem si zamilovala lahvově zelenou ledvinku s croco vzorem. Ta barva je magická. Manžel (Daniel Steklík) zase nasundá naše nové brýle, které vyrábíme v Londýně. Z těch máme velikou radost.

Fotografie: Aneta Benediktová

Styling: Miroslav Romaniv

Modelové: Denisa Barešová, Antonie Formanová, Jenovéfa Boková, Terezie Kovalová, Elizaveta Maximová, Filip Březina

Make-up: Ivana Tokárska, Sephora Team

Vlasy: Martin Tyl, Robin Bilka

Produkce: Daniel Steklík, Alexandra Steklík Monhart

EBC promo