75 hard style challenge: vydržíte nenakupovat a využít svůj šatník?

Odříkání není pro každého

Možná jste na sociálních sítích kdysi zaregistrovali výzvu „75 Hard Challenge“. Touto náročnou fitness a dietní výzvou z TikToku se nechala zlákat spousta lidí, ale ne všichni našli sílu ji dokončit. Velké odříkání zkrátka není pro všechny. Módní analytička a influencerka Mandy Lee, známá jako @oldloserinbrooklyn, vymyslela novou verzi této challenge. Týká se jak jinak než módy a říká se jí „75 Hard Style Challenge“.

Mohlo by se vám líbit

Velký návrat flip flops? Žabky jsou zpět a získají si srdce všech

Žabky, dříve známé jako jednoduchá a pohodlná obuv na pláž, se v roce 2024 vrací na módní scénu ve velkém stylu. Už dávno překročily hranice mořského pobřeží a našly si své místo na přehlídkových molech prestižních značek od Chanelu po Miu Miu. Což jen potvrzuje, že se žabky stávají nezbytným módním doplňkem pro nadcházející letní sezonu. Nic nového pod sluncem to není, ale trendy hovoří jasnou řečí.
elle.cz

Nenakupovat, fotit

Tato výzva má poměrně jednoduchá pravidla: Po dobu 75 dní schováte svou platební kartu hluboko do šuplíku a všem oděvním řetězcům, módním butikům a e-shopům se zdaleka (i virtuálně) vyhnete. Místo toho si po oněch 75 dní budete oblékat kousky, které už v šatníku máte a pokusíte se je co nejlépe kombinovat. Každý svůj outfit si zdokumentujete na fotku. Za měsíc a půl tak nejen ušetříte dost peněz, ale přesvědčíte se, že i bez dalších nákupů je váš šatník dostatečně bohatý na to, abyste dokázala vytvořit pěknou řádku slušivých outfitů. Ostatně – v telefonu najdete 75 důkazů, jak vám to sluší i bez nových módních přírůstků. Módní výzva vedoucí k omezení bezhlavého nakupování, plýtvání a naopak lepšímu využití stávajících kousků je na sociálních sítích příjemnou změnou. Přes vizuálně přitažlivé megalomanské zásilky pro influencery a ohromující nákupní hauly si dokázala tato výzva ke skromnosti proklestit svou cestu k uživatelkám, kterých zaujala více než 1,5 milionu.

Mohlo by se vám líbit

Sukně roku 2024? Spřátelte se s midi, sukní pro všechny teploty

Slunce, déšť a vítr ve stejný týden nebo dokonce den. Červen pokračuje ve svém meteorologickém šílenství a udržet si při neustálých výkyvech počasí styl je pořádná módní výzva. Odpovědí na ni je midi sukně.
elle.cz

Poznáte svůj šatník i sama sebe

Přínosů této výzvy je mnoho. Nejen, že nás to nutí více přemýšlet o tom, jaké oblečení si každý den oblékáme a jak ho navzájem lépe kombinovat, abychom dokázaly vytvořit nové outfity, ale také přispívá ke zpomalení konzumu a plýtvání pod taktovkou fast fashion. Učí nás si více vážit kousků, které už máme a nosit modely, ve kterých se skutečně cítíme dobře. Když na 75 dní přestanete nakupovat a důkladně prozkoumáte svůj šatník, všimnete si také kousků, které běžně přehlížíte. Často totiž musí ustoupit nějaké módní novince, kterou jste si koupila jen na nějakou ojedinělou příležitost nebo proto, že se vám trefila do nálady. Využijte naplno potenciál svého šatníku a fotky svých outfitů, ať vám poslouží jako módní katalog. Díky nim uvidíte, co všechno už máte, co vám skutečně sluší a co nosíte nejčastěji. I to je dobré vodítko pro vaše příští (umírněné) nákupy.

Mohlo by se vám líbit

Módní trendy přejí DIY. Ty nejlepší tenisky sezony si vytvoříte sami

Přehlídková mola zaplavily rozkvetlé tenisky poseté mašlemi, perličkami či krajkou. Tento trend může ovládnout i váš šatník, chce to jen jediné: vaši iniciativu. Vytvořit si je totiž můžete i sami. V jaké podobě zdobené tenisky potkají zrovna vás?
elle.cz

Zdroj: Elle.com