Pařížská 17 podpoří FN Motol v boji s koronavirem

Původní myšlenka pomoct s kritickým nedostatkem roušek a respirátorů na našem území inspirovala české návrháře k vlastnímu řešení. Kromě kampaně na Instagramu, která na sledující apeluje, že nosit roušku není ostuda, a naopak nabádá k ohleduplnosti a opatrnosti, což může zachránit lidské životy, vyvinuli návrháři i konkrétní iniciativu. Využili čas, zásoby látek a kapacity krejčových a pustili se do šití vlastních ochranných roušek. Ty mohou zabránit dalšímu přenosu viru a výrazně tak omezit jeho šíření. 

Obrovský zájem o takové roušky zároveň přinesl myšlenku posunout pomoc potřebným ještě o krok dále, a to do míst, kde se svádí boj v předních liniích – konkrétně do Fakultní nemocnice v Motole. Každý zájemce má nyní možnost si roušku ušitou v dílně Lukáše Macháčka za podpory butiku PAŘÍŽSKÁ 17, jehož tým se podílí na jejich výrobě, zakoupit na www.mconcept.cz/parizska-17-pop-up-store, přičemž celý finanční výtěžek z prodeje bude následně předán právě do FN Motol. Tím bude zajištěna koordinovaná distribuce roušek a zároveň finanční pomoc, kterou naše přední zdravotnická instituce bude moct využít pro další boj s koronavirem, a to přesně tam, kde bude potřeba. 

„Původní nápad byl ušít roušky pro kolegy a spolupracovníky z butiku PAŘÍŽSKÁ 17 a také pro naše zákazníky, kteří na trhu marně shánějí klasické roušky či jiné ochranné prostředky,“ říká návrhář Lukáš Macháček. Nakonec se společně s butikem PAŘÍŽSKÁ 17 rozhodli jednat a s úmyslem pomáhat na místech nejpotřebnějších se spojili s Fakultní nemocnicí v Motole. „FN Motol je jedna ze 14 nemocnic, která bude ošetřovat pacienty s onemocněním Covid-19 a vzhledem k tomu, že jsme největší a nejvytíženější nemocnice v ČR, je tato podpora více než vítaná,“ dodává Pavlína Danková, tisková mluvčí FN Motol. 

Lukas Machacek
cara + magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)