Rouška jako módní doplněk číslo jedna

Ještě před pár měsíci nebylo příliš obvyklé vidět respirační roušky jinde než v nemocnici nebo na operačním sále. Dnes se z nich stalo jednak naprosto nedostatkové zboží, ale i módní doplněk číslo jedna. Vše odstartoval milánský fashion week, který zasáhla počínající epidemie koronaviru natolik, že se zrušilo několik desítek přehlídek (Giorgio Armani třeba tu svoji odprezentoval bez jediného diváka). Strach se poté přesunul do Paříže, která navazovala se svým týdnem módy. Tam už se světové módní influencerky, celebrity, nákupčí, modelky i módní redaktoři objevovali v maskách na ulicích daleko častěji. Na přehlídce Isabel Marant nebo Driese van Notena už diváci dostávali při vstupu roušku a dezinfekční gel. 

Ačkoli zdravotníci potvrzují, že obyčejné roušky vás před nákazou ochránit nemohou, rozhodně jejich nošení pomůže ke zlepšení situace. Mnoho lidí totiž zpočátku nemusí vědět, že jsou nakaženi koronavirem a nákazu nevědomky šíří. Nošení roušky takové případy minimalizuje. Roušky jsou vykoupené jsou nejen v obchodech se zdravotními pomůckami, ale třeba i v buticích Fendi, Off-White nebo Gucci. Britská zpěvačka Billie Eilish si roušku vzala i na červený koberec při udílení cen Grammy. 

Billie Eilish
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo