#rouskyvsem Značka stylově

Šije celé Česko. Módní návrháři, obchody v Pařížské, influenceři, celebrity a mnoho mnoho dalších sdílí na sociálních sítích svoje po domácku ušité ochranné kousky plátna. A některé jsou stylovější než jiné. My v ELLE máme opravdu radost, že se tolik z vás přidalo k výzvě #rouskyvsem a přistupuje nejen ke svému zdraví, ale i ke zdraví svého okolí zodpovědně. Spojili jsme se s módním návrhářem Janem Černým, a vzniklo tak pár ELLE roušek. Ty jsme poslali lidem, u nichž věříme, že mají vliv a sílu něco změnit a upozorní na nutnsot nošení roušek další. 

Jaké šik roušky jsme vypátrali na Instagramu? Inspirujte se při výrobě těch svých!

View this post on Instagram

Kdo by to byl býval řekl, že jednoho dne budu sdílet fotku s rouškou... A dostanu desítky zpráv, jak jsem ji ušila. Ještě minulý týden nás tady zajímaly rtěnky, boty, kabelky, teď hromadně šijeme roušky, hledáme možnosti, jak pomoci těm slabším a bojíme se o své nejbližší. Snad to co nejdřív přečkáme a budeme se zase na svět smát bez všemožných ochranných prostředků.🤍 Ale do té doby buďme kreativní! Já jsem si u toho sice zničila prsty, ale hlava si při té manuální činnosti odpočinula jako už dlouho ne. A jak jsem ji tedy ušila? Inspirovala mě @luciedostal , která šila podle @e_eva. Já tu svou vyrobila z bavlněného pytlíčku Chanel (#stayfancy), podšila ještě jednou vrstvou látky ustříhnutou z útěrky, obšila stuhou z papírové tašky Celine (konečně ty tašky, kterých je mi líto se zbavit, najdou využití) a gumičku jsem ustřihla z masky na spaní. Šicí stroj nemám, takže všechno jsem dělala ručně a to jsem si myslela, že nebudu umět přišít ani knoflík. Když jsem to zvládla já z domácích zásob, zvládnete to všichni. Dneska jedu dál, vytřídila jsem bavlněná trika a jdu na to. Takže až k nám ta várka ochranných pomůcek dorazí, budem je moct přenechat těm, kteří je potřebují a nestíhají si je po večerech doma vyrábět.✌🏼 #rouskyvsem #kreativitesemezenekladou

A post shared by ALEXANDRA FRÁŇOVÁ (@alexfranova) on

magazin cara

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo