Salvatore Ferragamo představuje odvážnou kolekci bot Refracted

Salvatore Ferragamo v kolekci FW 19-20 představuje novinku „Refracted“, jejíž hlavním rysem je schopnost perfektně odrážet svět, ve kterém žijeme. Tato kolekce se skládá z párů bot v pěti různých stylech, které navrhl kreativní ředitel značky Paul Andrew tak, aby i přes zcela odlišný styl každé z nich je spojoval jeden hlavní prvek – výrazný lomený podpatek. 

Tento podpatek inovativního tvaru je vyrobený z velmi odolného byť lehkého plastu, který je potažen galvanickou metalickou skořepinou. Specifický tvar podpatku vznikl laserovým vyřezáváním nepravidelných trojúhelníkových fazet, které za pomoci metalického provedení nepředvídatelně lomí světlo a podpatek tak zůstává v neustálém spojení s okolním světem. Podpatky jsou dostupné ve třech variantách - 1cm, 5,5 cm a 8cm.

Paul Andrew ke kolekci dodává: „ Kolekce Refracted navazuje na předchozí kolekci Flower Heel, která sama vycházela z revolučního podpatku zvaného Column heel z roku 1939, kterou navrhl sám Salvatore Ferragamo. Tímto speciálním designem jsem chtěl upozornit na odraz světa kolem nás v roce 2019. Podpatek je navržen tak, aby oslavoval krásu rozmanitosti a nepravidelnosti. Tím, že tento design umožňuje náhodnou hru světla, pokaždé, když se podíváte na lomený podpatek, uvidíte něco jiného. A to není jeho vada, ale jeho síla.“

První série této kolekce nabízí pět různých stylů v široké škále barev a materiálů např. nappa, semiš, lakovaná kůže nebo hedvábný satén s výšivkami. 

EBC promo