Nejlepší street style z Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Mercedes-Benz Prague Fashion Week letos zavítal do impozantních interiérů Tyršova domu, sídla České obce sokolské. Areál na Malé straně se stal dějištěm módních přehlídek lokálních i zahraničních, jmen studentských i již široce známých. A ELLE byla samozřejmě u toho. 

Ve jménu módy

Ve čtvrtek jarní edici otevřela show MBPFW x Visa presents ELLE Gala – Czech & Slovak Runway. V rámci přehlídky, která se konala pod záštitou ELLE, se představila velká jména české a slovenské scény. Svou kolekci zde představila první dáma české módy Liběna Rochová, původem česká návrhářka žijící a tvořící v Londýně Martina Špetlová, oblíbený návrhář lokálních hvězd Michael Kovacik, mistr siluet Miro Sabo, slovenská značka NEHERA, prezentující své kolekce především v Paříži, a módní značka On The Boat založená Janou Hořejšovou.

ELLE GALA Czech & Slovak Runway

V pátek se odehrála přehlídka spojená s performance návrhářky Vandy Jandy, kterou příznačně nazvala Full Time Diva Café. Na ni navázal svou samostatnou přehlídkou Tomáš Němec, a představil publiku kolekci ověnčenou estetikou tajemného italského glamouru. Páteční večer zakončila show pod záštitou magazínu Dolcevita Czech & Slovak Fashion Design Students in Context, ve které se představili studenti různých škol a ateliérů. Zastoupeny byly Ateliér módní tvorby – UMPRUM, Technická univerzita v Liberci i Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně: ateliér Design oděvu.

Sobotní program zahájila show Van Graaf Junior Talent 2024, ve které se představila čerstvá esa lokální módy, z nichž odborná porota složená ze zástupců médií a módních insiderů vybrala šťastného vítěze, který na nadcházející edici odhalí svou sólovou show. Přehlídkový blok doplnil vítěz Mercedes-Benz Fashion Talent Award Emeerree z Madridu. Aktuální kolekci poté v samostatné kolekci odhalil Tobias Schubert. Večer patřil módě evropské. Na módním mole se za podpory magazínu Harper's Bazaar představili návrháři Arturo Obegero z Francie, Jean Gritsfeldt nebo Podyh z Ukrajiny, Neige z Polska, Toos Franken z Belgie nebo Yiorgos Eleftheriades z Řecka.

Co se v době fashion weeku nosí v ulicích

Tak jako každým rokem, i letos se Mercedes-Benz Prague Fashion Week těší přízni předních českých známých tváří a módních insiderů. Nechyběly Zuzana Nováková Stráská, Zorka Hejdová, Bé Hà Nguyen, Natálie Kotková, Mariana Prachařová ani Naomi Adachi, ale i celá řada dalších hostů. Ve jménu české módy se všichni v těchto dnech sešli v Tyršově domě, aby zhlédli to nejnovější z ateliérů lokálních i zahraničních designérů. Prohlédněte si v galerii níže, co si návštěvníci oblékli. Dress code zde nečinil problém nikomu, zde jste na správné adrese, chcete-li se inspirovat módními trendy i vy!

Co oblékli návštěvníci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku

Zdroj: autorský článek