ELLE Gala Czech & Slovak Runway: Martina Špetlová

Co bylo hlavní inspirací pro vznik vaší kolekce? 

Inspirace pro kolekci prezentovanou na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku ve spolupráci s časopisem ELLE je zakořeněna v mém zájmu o tradiční řemeslo povýšené prostřednictvím inovativních technik a materiálů. Je důležité poznamenat, že od roku 2018 netvořím kolekce a nyní se soustředím pouze na tvorbu bund, kabátů a uměleckých a interiérových designových kousků. Na přehlídce uvidíte tvorbu z mého archivu, úplety, které jsem navrhla pro etickou značku SKFK, a šperky od londýnské umělkyně Katy Mason.  

Popište prosím unikátní techniky a materiály použité ve vaší kolekci.

Jedinečné techniky a materiály v mé kolekci odrážejí můj závazek k řemeslnému zpracování, udržitelnosti a transparentnosti. Každý kus je pečlivě ručně vyroben z kůže nappa bez obsahu kovů a přepracovaných, recyklovaných nebo nalezených nylonových pásek. Tyto materiály jsou pečlivě získávány a sestavovány v mém studiu, přičemž některé dřívější kusy vytvořily talentované řemeslnice, se kterými jsem v minulosti spolupracovala. 

ELLE Gala Czech & Slovak Runway: Martina Špetlová
Jaké poselství nebo emoce jste chtěla prostřednictvím svých návrhů předat? 

Prostřednictvím svých návrhů se snažím vyvolat pocit úcty k tradičnímu řemeslu ve spojení s moderní estetikou. Chci předat poselství inovací, udržitelnosti a etiky ve výrobě. Každý kus vypráví příběh o pečlivém řemeslném zpracování a výběru materiálů. 

Co doufáte, že si diváci odnesou ze zážitku z vaší kolekce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Doufám, že na MBPFW budou diváci nejen obdivovat estetickou přitažlivost kolekce, ale také hlouběji porozumí udržitelným a etickým módním praktikám. Chci, aby uznali řemeslnou zručnost za každým kouskem a zvážili dopad svého výběru jako spotřebitele. Snažím se inspirovat k posunu k etické spotřebě a všeobecnému uznání sustainable módy.