Svět módy oslavuje šátky. Jak je letos nosit?

Zkušené módní guru by vám jasně řekly, že kvalitní šátek je nejlepší investicí do vašeho šatníku. Nosil se loni, nosí se dnes a bude se nosit i každou další sezónu. Tentokrát ho ale místo na krk uvažte do vlasů. Inspirací vám budou nejnovější přehlídky Jacquemus, Marc Jacobs nebo Dior (v poslední kolekci jich Maria Grazia Chiuri prezentovala rovných 65!). A nebo si stačí otevřít Instagram a přidat hashtag #bandanaisback. 

Aktuální trend našel inspiraci v tradičních ruských bábuškách, ale jeho nošení paradoxně proslavil americký rapper ASAP Rocky. Šátek uvázaný na hlavě nechyběl Carrie Bradshaw v populárním seriálu Sex ve městě, Axel Rosovi, Dua Lipě nebo třeba sestrám Olsenovým. Pokud jde o barvy nebo vzory, žádná pravidla neexistují. Můžete zvolit design oblíbené módní značky s logem, reprodukci milovaného malíře nebo kultovní rockové kapely. 

 

 

Stejně jako na konci devadesátých let přitahovaly takto uvázané šátky sestry Hiltonovi, dneska se s nimi prezentuje nejnovější generace „ticktokerů”. Přesněji řečeno, šestnáctiletá „Queen of TikTok”, Charlie D’Amelio měla se svým šátkovým videm za jeden den milion zhlédnutí.

 

TOP šátky z nových kolekcí:
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)