Tyto šaty ovládly Instagram!

Obvykle většina z nás dává přednost šatům, které jen tak někdo nemá. Na druhou stranu, když jsme tyto šaty viděly už na desáté celebritě a jedenácté influencerce, i nás v ELLE napadlo, že by bylo skvělé mít je v šatníku. Navrhla je značka Cult Gaia, kterou možná spíš znáte díky jejich ikonickým bambusovým kabelkám. Jsou vyrobeny z elastické pleteniny a střih naprosto dokonale zdůrazní všechny ženské křivky. 

Kdo je nosí? Všichni! Od Rosie Huntington-Whiteley až po Romee Strijd, která v těchto šatech dokonce před pár dny oznámila své těhotenství.

 

View this post on Instagram

WE’RE HAVING A BABY 💗 2 years ago I got diagnosed with PCOS after not getting my period for 7 years. I was devastated because being a mom and starting a family with @laurensvleeuwen is my biggest dream.. I was so scared that I would never be able to because I got told it was harder to get babies in a natural way.. I started to research PCOS and came to the conclusion that mine was not the typical pcos.. Mine was because of my body being in fight or flight mode.. which means my body was under constant stress. I never felt mentally super stressed so it was hard te understand this, but my life consisted of travelling all the time (no biorhythm), working out every day, eating super clean (restricting foods). I think I pressured my body to much, and honestly every body is so different but I think my weight was not good for my body to function properly and couldn’t handle the constant traveling. This was the point where I started to research natural healing for PCOS and came to the conclusion that I should do way less high intensity training, don’t restrict foods, be nice to myself, and take breaks when needed. I also tried some natural supplements, acupuncture and we got a place back in the Netherlands as well, so we could spend more time with Family (since im such a family person). I’m so happy and grateful to say that I got my period back last november AND that WE’RE SOON A FAMILY OF THREE ❤ ❤❤❤ & to the women trying to conceive, believe in yourself and be nice for yourself and your body and don’t let those thoughts get to you to much 😚

A post shared by Romee Strijd (@romeestrijd) on

CANDICE SWANEPOEL
NICOLE WILLIAMS
cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo