EBL banner

Streetwear s puncem luxusu? Seznamte se s Alexmonhart

Zrodila se hvězda!

Alexandra Steklík Monhart vystudovala filmovou vědu a francouzskou filologii, přesto se vrhla na pole designu. Nejprve začínala s pánskými motýlky, od kterých vedla jenom krátká cesta k pánským doplňkům. Konkrétně k elegantním batohům, které se dají skládat v jednoduchá psaníčka. Primárně sice byly určeny pro muže, přesto po nich prahly i ženy, a to právě díky multifunkčnímu přístupu, což značku přivedlo k vytváření unisexových výrobků denní potřeby.

Největší zlom přišel v roce 2015, kdy fotograf Adam Katz Sinding a zachytil batoh na jedné z účastnic Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Snímek skrze sociální sítě doslova obletěl svět. “A zafungovalo to, téměř obratem přišly objednávky až z Asie,” vzpomíná designérka. To, co by se zdálo téměř jako vrchol pro nováčka mezi designéry, byl vlastně teprve jen začátek. S entuziasmem se vrhla do vylepšení, inovací a prvních spoluprací. Zároveň sbírala zkušenosti na zahraničních veletrzích - Paříž, Berlín, Londýn.

Alex Monhart

Proč Elle značku Alexmonhart?

  • Celý život s vámi! Díky svému přístupu ke kvalitě vytváří Alexmonhart produkty na celý život. Značka tedy nevytváří sezónní kolekce, nýbrž archiv produktů.
  • Důraz na přírodu! Produkty jsou navíc vyrobené z recyklovatelných materiálů.
  • Kvalita především! Značka pracuje opravdu s kvalitními materiály, například s certifikovanou kůží z Itálie nebo voděodolnými látkami z Česka.
  • Česká výroba! Produkty jsou šité a kompletované v různých českých manufakturách.
  • Skvělé spolupráce! Například díky Tonaku vznikl baret, ještě před tím se Sofyí Samarevou speciální kšiltovka. Nově se chystají i boty - s Novestou a s Footshopem.
  • Stále něco nového! Alexmonhart aktuálně připravuje i niche parfém a brýle. Obojí by se mělo objevit v nabídce ještě letos.
Alexmonhart

Značka rozhodně nestojí na jednom místě a stále přichází s novými kousky. “Tradiční černé batohy doplnily barevné varianty, následovala trendy ledvinka, nazývaná Bodybag. Rovněž minimalistická, vnitřně členěná jako peněženka, což podtrhuje její praktičnost,” popisuje Aleyandra její aktuální bestseller, který už vyrobila i v metalické barvě a speciálně pro karlovarský filmový festival připravila limitovanou edici v imitaci krokodýlí kůže v několika barevných variantách. A jak připomíná, na praktičnost myslela také u Weekenderu. Největší batoh v řadě funguje jako příruční, tedy kabinové zavazadlo do letadla.

Alexmonhart

EBC promo