6 tipů, jak lépe pracovat z domova

 

V první řadě se ujistěte, že máte doma opravdu dobrý Wi-Fi signál. Nic není tak frustrující, jako vést videohovor, který neustále vypadává kvůli špatnému spojení. Aplikace pro videokonference se sice dokážou přizpůsobit stavu připojení, ale většinou to dělají na úkor kvality obrazu. Minimální požadované rychlosti pro uspokojivé videohovory jsou 8 Mb/s pro download a 1,5 Mb/s pro upload.
        

Jděte za sluncem

Jestli je to jen možné, zkuste si vytvořit pracoviště na takovém místě, kam dopadá dostatek přirozeného světla. Takové světlo má příznivý vliv na vaši náladu a pomůže vám zůstat po celý den produktivní. Jestliže vhodné místo nenajdete, možná by stálo za to pořídit si lampu, které vydává světlo s přirozeným slunečním spektrem.

Dbejte na správné držení těla

Ujistěte se, že máte stůl i židli v ideální výšce a že židle podporuje správné držení těla. Jak to poznat? Záda by měla být rovná a nohy pevně na podlaze. Polohu těla lze také snadno zlepšit umístěním obrazovky ve správné výšce a vzdálenosti. Horní část obrazovky by měla být 10 stupňů pod linií očí a vzdálená na délku jedné paže. Pro notebook lze použít vhodný podstavec, který můžete v nouzi nahradit i stohem knih.

Pořiďte si web kameru, ať uděláte dobrý dojem

Při setkání s novým klientem byste se měla snažit vypadat co nejlépe, a to i když se nevidíte osobně. Integrovaná kamera notebooku však obvykle není příliš vhodná, protože vás zabírá z nelichotivého úhlu, obraz bývá zrnitý a váš obličej může mít nepřirozenou barvu. Vyplatí se proto zvážit investici do samostatné webové kamery, která zajistí takový obraz, abyste na svůj protějšek udělali co nejlepší dojem. Máte? Nastavte ji tak, abyste dosáhli požadovaných výsledků – až si pořídíte kameru, budete ji muset správně umístit. Dejte ji do výšky očí, abyste byli vidět z přirozeného úhlu, a pokud sedíte v tmavší místnosti, zkuste dát za obrazovku stolní lampu, abyste odstranili případné problémy s jasem a kontrastem.

 

Jak pracovat lépe z domova
Info ikona

 

Sluhátka, která vás odstřihnou od hlučné reality

Pokud vaše práce vyžaduje, abyste trávili hodně času hovory se zákazníky, vyplatí se také nákup sluchátek s mikrofonem. Držet telefon u ucha celé hodiny je únavné a psaní jednou rukou na klávesnici obtížné. Náhlavní souprava vám umožní mít opravdu volné ruce a být mistrem produktivity. Pokud si navíc vyberete sluchátka s funkcí potlačení okolního hluku, nebudete se muset bát, že vás při konferenčních hovorech bude něco rušit.

 

Ještě lepší podmínky pro práci odkudkoliv
Info ikona

 

Chce to samostatnou klávesnici

Nejenže se vám oproti zabudované klávesnici v notebooku bude pracovat mnohem efektivněji, ale také o dost tišeji. Jakou ale zvolit? Společnost Logitech představila nové bezdrátové klávesnice MX Keys Mini a MX Keys Mini for Mac, jejichž minimalistická konstrukce skrývá mnoho vylepšení, takže se dají skvěle využít i v domácím pracovním koutku. Klávesnice je vybavena technologií Perfect Stroke, nejlepší nemechanickou technologii kláves společnosti Logitech: Minimalistický tvar umožňuje psát s vyrovnanými rameny a umístit myš blíže ke klávesnici, abyste už nemusela tolik natahovat ruku. Výsledkem je lepší držení těla a ergonomie práce. Díky eliminaci nadbytečných a překážejících kláves zůstávají všechny potřebné klávesy na dosah prstů. S použitím programu Logitech Options jsou u MX Keys Mini k dispozici tři nové funkce pro usnadnění práce – klávesa pro diktování (funkce systémů Windows a macOS, dostupná ve vybraných zemích), klávesa pro ztlumení/odpojení mikrofonu a klávesa pro emoji. Klávesnice MX Keys Mini se rychle nabíjí přes port USB-C, snadno se připojuje až ke třem bezdrátovým zařízením s technologií Bluetooth® Low Energy a je kompatibilní s platformami Windows®, Chrome, Linux a Android, macOS, iOS, iPadOS, Bluetooth a USB adaptérem Logi Bolt. Klávesnice MX Keys Mini pro Mac je optimalizována pro macOS, iOS a iPadOS. MX Keys Mini dokáže zaujmout i díky třem barevným variantám – růžové, světle šedé a grafitové. Mimochodem, část plastových dílů klávesnic MX Keys Mini je vyrobena z recyklovaného plastu (PCR) – 30 % u grafitové a 12 % u světle šedé a růžové varianty.

Klávesnice Logitech
Info ikona

A nezapomeňte ani na myš — je to šikovný doplněk!

Značka Logitech představila i nové bezdrátové kompaktní myši – MX Anywhere 3 a MX Anywhere 3 pro Mac. Myš dokáže snímat polohu prakticky na libovolném povrchu včetně skla, takže se dá bez problémů přenášet mezi různými pracovišti doma i v kanceláři. To ale není vše: Díky nové generaci rolovacího kolečka MagSpeed můžete s MX Anywhere 3 tiše procházet obsah obrazovky a automaticky přepínat mezi krokováním s maximální přesností a rychloposuvem až 1 000 řádků za sekundu. Myš MX Anywhere 3 komunikuje bezdrátově do vzdálenosti až 10 metrů a je vybavena USB-C konektorem k rychlému nabíjení. Při plném nabití vydrží až 70 dnů provozu a jednominutové rychlé dobíjení postačí až na tři hodiny práce! Pomocí bezdrátové technologie Bluetooth® nebo dodávaného Unifying™ USB adaptéru ji můžete připojit až ke třem zařízením a přepínat mezi nimi stiskem tlačítka. Pro urychlení práce si můžete přizpůsobit nastavení MX Anywhere 3 podle svých zvyklostí nebo využít předdefinované profily pro konkrétní aplikace. Když k MX Anywhere 3 přidáte ještě klávesnici MX Keys, získáte ideální sadu, se kterou dokážete zvládnout opravdu vše, co potřebujete. Myš MX Anywhere 3 pracuje pod systémy Windows®, macOS, iPadOS, ChromeOS a Linux. Myš MX Anywhere 3 pro Mac je optimalizována pro macOS, je kompatibilní s iPadem a dodává se s nabíjecím kabelem pro Mac s USB-C konektory. Tip: Navštivte stránku logitech.com, kde se dozvíte více o tom, jak si můžete ještě víc vyladit svoji domácí kancelář.

 

Pro ještě větší efektivitu práce odkudkoliv
Info ikona

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA