REKLAMA
REKLAMA

Prsa na míru. Od ženy pro ženu.

Augmentace neboli zvětšování prsou je v současnosti jedním z nejpoptávanějších plastických operací. V Brandeis Clinic v Praze jej ročně podstoupí stovky žen s nejrůznějšími motivacemi. „Nejčastěji tu řešíme asymetrii, se kterou se žena narodila a v životě ji omezuje, malá prsa nebo prsa žen po dítěti, která ztratila objem a jednoduše nevypadají tak dobře jako dřív,” vysvětluje primářka oddělení plastické chirurgie a zároveň jednatelka Brandeis Clinic Lucie Kalinová, která dříve působila jako primářka oddělení Plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce a je specialistkou na nejrůznější operace prsu. Ženy se na ní obracejí s nejrůznějšími problémy, které potřebují řešit. „Jako jedna z nich mám pro ně asi větší pochopení než moji mužští kolegové. Ti samozřejmě také umějí udělat krásná prsa, ale nikdy ženě neporozumí tak, jako lékařka, která ví, co znamená mít prsa a v průběhu života řešit jejich velikost nebo vzhled,”  vysvětluje Lucie Kalinová. 

Další početnou skupinu tvoří ženy, které se dočetly o metodě zvětšování prsů vlastním tukem. „Což je sice metoda zajímavá, ale bohužel vám žádný lékař nezaručí, jak na tuk tělo zareaguje a jak rychle ho bude vstřebávat. Takže pokud chcete sázku na jistotu, je lepší si nechat prsa zvětšit pomocí implantátů a docílit tak víceméně trvalého výsledku,” vysvětluje lékařka. Zatímco v Česku se držíme při zemi a necháváme si prsa zvětšit o jednu dvě velikosti tak, aby byl efekt stále co nejpřirozenější, zahraniční klientela se občas pěkně odváže. A jak celá procedura probíhá?

Lucie Kalinová

„Při úvodní konzultaci si s klientkou vyjasníme představu a pomocí zkušebních implantátů, tzv. sizerů určíme nejvhodnější velikost podle přání i fyzických předpokladů klientky. Nejsem zastáncem toho, aby si někdo, kdo má skutečně útlou postavu nechal dělat prsa o velikosti číslo osm,” říká. Pak je na řadě výběr vhodného tvaru, který je dán tělesnými dispozicemi, k mání jsou dva druhy, kulatý a kapkovitý. Co se týče výrobce, na trhu jich existuje celá řada, mezi nejosvědčenější a nejbezpečnější patří značky Mentor, Polytech, Motiva nebo B-lite, která je i autorem nejnovějšího trendu, odlehčeného silikonového implantátu s odlehčenými mikrosférami.

Pokud klientku teprve čeká těhotenství, nemusí se bát ani kojení s implantáty. „Ty se dávají pod sval, a mléčnou žlázu vůbec nenaruší,” vysvětluje praktické připomínky Kalinová. Samotný zákrok se provádí v celkové anestezii a klientka po něm obvykle zůstane do rána na klinice, poté následuje zhruba dvoutýdenní šetřící režim na to, aby si implantáty hezky sedly a zahojily se drobné jizvy po výkonu. „Pak už si můžete užívat znovunabyté sebevědomí,” vysvětluje Kalinová.

P.S. Brandeic Clinic pro období letních prázdnin připravil výhodnou nabídku, zvětšení prsou za 60 000 Kč. Více informací najdete ZDE. 

Brandeis Clinic
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA