Sex jako svíčková

Ženské tělo budiž pochváleno! Je prakticky stvořené k tomu, aby bylo rozmazlováno a laskáno, neboť mapa erotogenních zón našeho těla je zhruba stejně hustá jako síť hypermarketů Globus v České republice. V každém větším městě najdete jeden. A nejinak je tomu i v případě našeho těla. Každá partie ukrývá místo, které volá po rozkoši. 

Vedle obligátního klitorisu, bradavek a rtů tu máme také dlaně, oční víčka, kštici, podkolenní jamky, chodidla a mnoho dalších… I když bychom se podle názvu erotogenní zóny mohli domnívat, že se jedná o nějaká zvláštní území  podobná kupříkladu válečným zónám, můžu vás ujistit, že tady na vás žádná bomba ani nepřátelský oddíl nečeká. Erotogenní zóny jsou místa, která naopak musíme milovat a rozmazlovat. Nejsou to body na mapě, kam přesně zapíchnete prst a stane se zázrak, ale taková, která obsahují mnohem větší koncentraci nervových zakončení než jiné tělesné partie. Kupříkladu klitoris jich má neuvěřitelných osm tisíc!!! K mužům mimochodem příroda tak štědrá nebyla a nadělila jim jen polovinu. A takové bradavky na tom také nejsou špatně. Pokud se naladíte na své tělo a budete poctivě trénovat, můžete jejich drážděním dokonce dosáhnout orgasmu.  

Fenomén femcel: Láska a sex nejsou určeny pouze pro krásné ženy!

elle.cz

Na instagramovém účtu @planetbibi lektorky vědomého milování Bibi Brzosky najdete dokonce návod na breast-gasm. V něm vychází z vědecké studie z roku 2011, kdy bylo funkční magnetickou rezonancí potvrzeno, že pocity vzniklé drážděním bradavek putují do stejné oblasti mozku (somatosenzorické kůry) jako ty, které vznikají drážděním vaginy, klitorisu nebo děložního hrdla. Jinými slovy – stimulací bradavek můžete dosáhnout podobně libých pocitů jako v případě výše uvedených partií. A Bibi rozhodně ví, jak na to: „Začněte krouživými pohyby, jemným mačkáním, třesením a pomalu se přesuňte k lehkému štípání a tahání, jejichž intenzitu můžete postupně zvyšovat. Objevujte a střídejte různé typy doteků, tlaku a rychlosti. Zhluboka dýchejte a rozvibrujte celé tělo zvukem. Poté přidejte stimulaci klitorisu a prsů zároveň,“ radí Bibi. Jinými slovy: brána k rozkoši je otevřená, stačí se jen stát cestovatelkou po svém vlastním těle a věnovat se poznávání a objevování nových prožitků. 

Sama, nebo s ním?

Mnoho žen má v hlavě zakódováno, že sex rovná se výlučně partnerská sexualita. Přitom lidská sexualita je něco, co prožíváme každý sám zcela individuálně. Jak říkají koučové z týmu Opravdový vztah:„ Sex je základní lidskou potřebou. Stejně jako hlad, žízeň nebo pocit bezpečí.“ A tu si každý z nás musíme umět řešit sami. Proto cesta ke spokojenému sexuálnímu životu (bože, jak příšerně nudně to zní!) vede skrz náš vlastní mozek a poznání našeho vlastního těla. 

Teprve až když my samy víme, co nám nejlépe funguje, můžeme to chtít po ostatních. Nebo aspoň tak nějak to v podcastu Opravdový vztah říkala moje oblíbená výše zmiňovaná parta.  V tu chvíli se totiž otevírá prostor k vylaďování. Pokud sex bude o. k., ale nikterak zázračný (a vy víte, že umí být saaakra dobrý), pak si celou situaci představte jako vaření svíčkové. Když vám partner dá ochutnat horkou kouřící omáčku a vy cítíte, že jí něco chybí, taky řeknete:„Víc to osol nebo přidej ocet.“ A v posteli jde o to samé. O vyladění receptury tak, aby chutnala hlavně vám, protože tak to máte nejradši.

Text: Laura