REKLAMA
REKLAMA

Jak správně čistit štětce?

Text: Patrície Emingerová

Štětce nám každý den usnadňují proces líčení. Starají se o perfektní make-up, ale kdo se stará o ně? Tady přichází okamžik, kdy je třeba povolat brush cleanser/ mýdlo na pomoc! 

Abychom zabránili hromadění produktu, jakmile skončíme s líčením, pokaždé štětiny důkladně otřeme odličovacím ubrouskem. Štětce pak přestříkáme dezinfekcí v rozprašovači, necháme chvíli působit a opět setřeme. 

ELLE tip: home made dezinfekce

Dezinfekci na štětce si můžeme připravit i doma. Stačí si koupit kvalitní líh s glycerinem (dá se sehnat i v lékárně). Pro vůni přidáme několik kapek citrusového nebo levandulového esenciálního oleje. A homemade dezinfekce je na světě! 

Přesouváme se na samotné mytí štětců. Nejprve štětiny umyjeme v teplé vodě. Kovová část by se neměla dostat pod vodu, protože může poškodit lepidlo a jednotlivé štětiny mohou začít vypadávat.

Existuje mnohu druhů cleanserů a čističů štětců. 

#ELLEdoporučuje : čistič štětců, Brush Cleanser, MAC, 409 Kč nebo čistič štětců, Brush Cleaning Spray, Bobbi Brown, 389 Kč.

Nakonec opláchneme štětce pod teplou tekoucí vodou a vymyjeme cleanser z jednotlivých štětin. Vysušíme ze štětců vodu a vrátíme jim jejich přirozený tvar, než je položíme uschnout na ručník.
 

Tip: Štětce je lepší umýt večer a nechat je vyschnout přes noc před dalším použitím. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA