Konec roušek v čechách aneb začátek zvýšené péče o pleť 

Možná se roušky stanou módním a nezbytným doplňkem na několik příštích let? Možná už začátkem prázdnin je uložíme hluboko do skříně na další horší časy, kdo ví? Každopádně více než dva měsíce pod rouškou skrytá pokožka, dostala pořádně zabrat. Zejména majitelé suché nebo naopak mastné pleti, kteří byli nucení kvůli práci nosit roušku téměř po celý den, se mohou potýkat s nejrůznějšími problémy. „Mikroklima pod rouškou nebo respirátorem může dráždit suchou pleť, což se může projevit dokonce v podobě tvorby ekzémů. V případě mastné pleti může zase dojít k množení zánětů," vysvětluje dermatoložka MUDr. Tereza Gabryšová z Kliniky YES VISAGE.

Jak z nejhoršího ven?


Neblahých projevů na pokožce se však může objevit víc. Kromě ekzému a zhoršení zánětů u mastné pleti se zapařením zhoršují i dermatitidy a to jak periorální tak i seboroická. Pamatujte si, že neexistuje jednoduchý univerzální recept, jak z toho ven. „Každý problém je unikátní a je dobré ho řešit v ambulanci specialisty, který doporučí vhodnou léčbu," vysvětluje dermatoložka.

Pokud máte suchou podrážděnou pleť naordinujte ji zvýšenou hydrataci za pomoci kyseliny hyaluronové zvenku i zevnitř. Skvěle funguje kombinace Hyaluron elixiru, který se kape do vody a pleťového séra Hyaluron Elixir. Domácí péči můžete ještě podpořit ošetřením z rukou odborníků. Vhodná je například mezoterapie za pomoci kyseliny hyaluronové či plazmaterapie, která zvyšuje odolnost a obranyschopnost pleti všeobecně.

V případě mastné zánětlivé pleti je dobré zapojit do léčby moderní technologie. „Mám dobré zkušenosti s laserovým ošetřením, které redukuje počet bakterií, tlumí činnost mazových žlázek a působí protizánětlivě. Toto ošetření lze také kombinovat s plazmaterapií."

Nezapomeňte na ochranu!


Poslední měsíce bylo nařízení ohledně roušek poměrně hodně přísné. Pokud opouštíte své obydlí, vždy s rouškou. Je tedy jasné, že takto krytá pokožka neměla moc šancí se potkat se slunečními paprsky. Proto nyní, když už ji můžeme bez větších omezeních vystavovat slunci, nezapomínejte na důkladnou ochranu, ať už v podobě make-upu či krému s UV ochranou. Neopálená pleť je totiž výrazně náchylná ke spálení.

ELLE Beauty Club doporučuje:
cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)