Karel III. volá Harryho zpět, potřebuje se s ním nutně smířit

Král se trápí

Karel III se dlouhodobě trápí tím, jak to mezi ním a jeho druhorozeným synem vypadá. Dělí je od sebe nejen tisíce kilometrů, ale především obrovská citová propast. Všechny věci, které byly během rozhovorů, dokumentů a knih Harrym vyřčeny, zarazily mezi královskou rodinu hluboké klíny. Situace v rodinně asi nebyla ideální nikdy, zvláště poté, co vyšlo najevo, že Karel byl ke svým synům odmala citově rezervovaný. Teď se ale zdá, že s přibývajícím věkem je mu stále více líto, že soudržnost rodiny je ta tam a že nemá druhého syna a svá vnoučata Archieho a Lilibet u sebe. Kromě osobní touhy po smíření tu je ale ještě jeden aspekt, proč by si britský král přál, aby bylo všechno zase jako dříve. Jedná se o důležitý strategický bod, prozradil v rozhovoru pro zpravodajský webu Daily Beast bývalý zaměstnanec paláce.

Král Karel III. a 15 věcí, které o něm nevíte

elle.cz

Hádka škodí rodině i království

Zasvěcenec poukázal na to, že Karel III. a Harry spolu nebyli vyfotografováni už roky. Pokud se ovšem nejedná o fotky ze smutečního průvodu za rakví královny Alžběty, kdy se celá rodina sešla naposledy. „Není přijatelné, aby král, který je národním symbolem jednoty, měl tak špatné vztahy se svým synem,“ dodal zdroj. Královský insider vysvětlil, že spor je sice rodinná záležitost, ale promítá se i do oficiálního obrazu britského panovníka. Vše zašlo už tak daleko, že nejen, že si Karel a Harry nejsou schopní ve vzájemném znovunalezení cesty jeden k druhému poradit sami, ale v tomto úkolu selhali už i Karlovi poradci. Místo toho by se osud Karlova vztahu s Harrym mohl dostat do rukou královny Camilly. Harry ji sice nemá rád, ale v případě Karla by mohla sehrát klíčovou roli. Je to pragmatická žena, která v minulosti už mnohokrát prokázala, že umí držet emoce na uzdě a zachovat chladnou hlavu. Stejně tak si je vědomá toho, jak je důležité pro rodinu i pro celý stát, aby se tento nepříjemný a celosvětově medializovaný spor konečně ukončil. S každým dalším krokem nebo prohlášením, které kdokoli z rodiny udělá, se nůžky roztržky rozevírají. Zamezit tomu může jedině happyend v podobě usmíření a znovusjednocení celé rodiny. A u Karla III. má její slovo velkou váhu.

Omluvy se nečekají 

Zdroj blízký rodině také prozradil, že král hledá řešení sporu s vévodou ze Sussexu, a to i bez ohledu na to, že se jeho syn neomluvil za praní špinavého prádla královské rodiny ve svých memoárech „Náhradník a dalších kousavých rozhovorech a zřejmě to se ani udělat nechystá. „Bylo sice řečeno, že Karel III. chce slyšet od Harryho omluvu, ale to zdaleka není pravda,“ uvedl rodinný přítel. „Karel to nečeká. Ví, že Windsorové jsou tvrdohlaví a Harry není výjimkou. Otázkou je, jestli i Harry se dokáže smířit s tím, že ani on se omluvy nedočká.“

10 nejskandálnějších oznámení během rozhovoru Meghan a Harryho s Oprah

elle.cz

Reset vztahů

Podle insidera chce král „stisknout resetovací tlačítko – ale ne za každou cenu“. Pozval Harryho na zámek Balmoral, který pozvání ještě nevyužil, ačkoli se nedávno zúčastnil v Německu her Invictus Games a měl to domů ke své královské rodině „kousek“. „Charles miluje Harryho, ale jeho prioritou je splnit svou povinnost krále a nezklamat svou matku. To znamená, že ústavní ohledy musí být na prvním místě.“ Odpuštění a nalezení cesty zpět by mohlo nahrávat i to, že se Harrymu údajně po domovině hodně stýská. Podle královského komentátora Marka Boardmana, který situaci probíral v rozhovoru pro magazín OK!, princ Harry touží po návratu ke svým starým přátelům a chtěl by mít opět domov v Londýně. „Princ Harry podstoupil značnou sociální transformaci,“ uvedl Boardman. „Zdá se, že ho trápí, jak se odcizil svým přátelům a nemá stálý domov v Británii.“

Bad Girls královských rodin a skandály, které otřásly monarchiemi

elle.cz

Meghan je proti

Boardman zároveň dodal, že Meghan je touto Harryho touhou vrátit se ke svému starému životnímu stylu frustrována. „Meghan touží po tom, aby Harry prezentoval svou lepší stránku a má jasnou představu o rolích, které by měli společně plnit. Podle Meghan chce veřejnost vidět Harryho proměny, nikoliv návrat k jeho dřívějšímu životnímu stylu,“ Komentátor také odhalil že: „Meghan by měla problém i s tím, pokud by Harry chtěl strávit víkend v Londýně se svými starými přáteli z vysoké školy.“ Právě v Londýně má Harry pravé přátele, zatímco v Hollywoodu kromě Meghan neudržuje blízké vztahy s nikým a evidentně mu to chybí. „Meghan si však přeje, aby byl Harry i nadále po jejím boku a podporoval ji,“ uzavřel Boardman. Je tak jasné, že pokud se bude chtít Karel III. s Harrym usmířit, bude na něj muset zapůsobit stranou vlivu Meghan.

Zdroj: Pagesix.com, thedailybeast.com