Aby nikdo nic nepoznal: nové beauty trendy podle plastických chirurgů

Beautifikace

Beautifikace je komplexní soubor menších ošetření, které mají za cíl celkově zlepšit vzhled vašeho obličeje. V praxi to znamená, že se vypravíte k lékaři, který svým zkušeným okem zhodnotí, jakou kombinaci zákroků by vám doporučil, abyste celkově vypadali lépe. „Jako beautifikaci nazýváme metody, kdy se snažíme obličej klientů nezměnit, ale pouze zvýraznit to, co je na něm hezké. Je to taková hra světla a stínu, snažíme se přizpůsobit obličej tomu, aby lidé vypadali lépe,“ vysvětluje expertka na beautifikace MUDr. Zuzana Macko z kliniky Face Expert. Někdy třeba stačí jen trošku zvýraznit bradu nebo lícní kosti, nebo trochu pozvednout špičku nosu. A člověk hned vypadá lépe. „Snažíme se úpravy dělat tak, aby nikdo nepoznal, že máte něco upravené. Aby když vás někdo potká, zeptal se vás, že vypadáte skvěle, jestli jste byli na dovolené? Zkrátka aby nebylo do očí bijící, že jste byli na estetickém zákroku a nechali jste si v obličeji provést změny, kvůli kterým vypadáte úplně jinak. To už se dnes nenosí a já jsem za to moc ráda,“ dodává na téma beautifikací MUDr. Macko.

Tekutý lifting

Děsí vás klasický facelift nebo ještě nejste ve věku, kdy by na něj už zcela dozrál čas? Pokud přesto chcete zpevnit své pomalu vadnoucí kontury tváře, je tady moderní alternativa. „Aktuálně je velmi moderním zákrokem tekutý lifting,“ uvádí MUDr. Zuzana Macko. Pod pojmem tekutý lifting si můžete představit to, že se do obličeje aplikují určité materiály: buď jsou to výplně na bázi kyseliny hyaluronové nebo jiné, třeba jako kalcium hydroxyapatite vápenatý. Když se tyto látky aplikují na určitá místa v obličeji, dokáží tím vyliftovat celou vaši vizáž. Proto by měl každý estetický lékař dokonale umět anatomii. „Například když aplikujeme nějakou látku do spánku, dokážeme tím liftovat spodní konturu obličeje. Touto přesnou aplikací výplňových látek do různých míst dokážeme udělat výplňovým materiálem krásný efekt liftingu. To je pro klientky velmi zajímavé,“ vysvětluje MUDr. Macko.

Už jste slyšeli o Barbie botoxu? Prodlouží vám šíji a zjemní ramena

elle.cz

Přirozeně vypadající prsy

Trendy se mění i co se týká úprav prsů. „Zhruba tři roky zpět u nás na klinice ještě výrazně převyšovala poptávka po kulatých implantátech. Nyní je to přesně naopak. Klientky se na nás obracejí převážně s přáním anatomického implantátu,“ říká MUDr. Igor Slaninka z Premier Clinic. Jeho slova a trend, kdy poptávka po větších, uměle působící prsech klesá a ženy začínají spíše preferovat menší, přirozeněji působící poprsí, potvrzuje i vrchní sestra zmiňované kliniky, Kateřina Bauerová. Její prací je mimo jiné objednávat implantáty pro augmentace prsů na celé klinice. Podle její zkušenosti nyní výrazně převyšuje poptávka po menší velikosti implantátů, než tomu bylo v předchozích letech. „Pokud zmíním velikost implantátů 500 ml a více, dříve byla poměrně častá. Nyní však implantáty takové velikosti objednáváme  spíše výjimečně,“ uvádí Kateřina Bauerová.

Zmenšování prsů i operace bez implantátů

Ženy také častěji než v minulých letech volí pouze modelaci prsů bez implantátů. Dle slov lékaře jsou na konzultaci překvapené, že požadovaného efektu lze dosáhnout metodou modelace a není potřeba implantát. Oslovený MUDr. Slaninka a jeho kolegové nastupující trend přirozenosti vítají. Ačkoliv se na sociálních sítích nejčastěji prezentují zákroky s velkým efektem, nejraději provádějí zákroky, kde vycházejí z přirozené krásy ženy, kterou jen jemně doladí. S tím souvisí i explantace, tedy operace, při níž si žena nechá vyjmout silikonové implantáty z prsů a vrátí se ke svému přirozenému poprsí. V mnoha případech jde explantace ruku v ruce s modelací prsů, aby se žena mohla těšit z pevného, nepokleslého a přirozeně velkého poprsí bez cizích materiálů v těle. „Poptávka po explantaci není zatím tak velká, abychom mohli hovořit o trendu. Očekáváme však růst zájmu,“ předpokládá MUDr. Igor Slaninka.

Krásná prsa bez silikonů? Spolehněte se na vnitřní podprsenku

elle.cz

Biorevitalizace a bioremodelace

Lidé, kteří chtějí zachovat mladistvý vzhled a bránit se proti projevům stárnutí pleti, mají stále více možností. V posledních letech se obrovsky rozšířila obliba výplní, ty ale nejsou samospásné. Časem může docházet k „overfilled“ efektu, kdy lidé vypadají přefouknutě a rozhodně ne dobře. „Teď už se neřeší všechno jenom výplní nebo botoxem. Snažíme se především stimulovat vlastní tvorbu kolagenu v pokožce a to kombinujeme s výplněmi. Efekt je pak dlouhodobý a udržitelný,“ popisuje MUDr. Zuzana Macko postup, jakým se snaží docílit, aby klienti po čase nebyli nafouknutí výplněmi, ale aby vypadali přirozeně. „V tuto chvíli se snažíme krásu spíše konzervovat, než ženy měnit. Neustále se vzděláváme a jezdíme na světové kongresy, abychom věděli, co letí v estetické medicíně a biorevitalizace je dnes opravdu číslo jedna,“ potvrzuje doktorka.

I úpravy rtů jsou stále trendy

Přirozenost má hlavní slovo i v oblasti zkrášlování rtů. Obliba tohoto zákroku zejména mezi mladými ženami raketově vystřelila a jedná se o jeden z nejžádanějších ambulatntních zákroků na estetických klinikách. I v tomto případě se ale upouští od aplikování přílišného množství výplňového materiálu. MUDr. Macko, expertka na zvětšování rtů, která má dokonce svou signature procedure Lips by Dr. Macko, vidí posun v tomto trendu jasně: „Letí přirozenost. Rty se dnes dají zkrášlit tak, že není ani poznat, že v nich výplň je. Je to moc hezký zákrok a ráda ho dělám. I po použití pouhého jednoho mililitru je vidět krásná změna.“ Popisuje, že když přijde pacientka na rty, musí se nejprve zvážit jejich proporce vůči zbytku obličeje. Každý tvar a velikost rtů nesluší univerzálně každému. Klientky s nereálnými nebo přehnanými nároky zdvořile odmítá. MUDr. Věra Šatánková působící na Infokrása Clinic to potvrzuje: „Při zvětšování velikosti rtů se musí brát také v potaz velikost nosu nebo brady. I k nim musí rty velikostně sedět. Na druhou stranu se dá zvětšením rtů vizuálně korigovat například větší nos nebo nevyhovující brada. Zkušený lékař všechny poměry vyhodnotí a vyladí je tak, aby byly ve vzájemné harmonii a nevznikla na obličeji žádná disproporce.“ MUDr. Macko ještě doplňuje: „Někdyprovádím třeba jen hydrataci a velmi přirozené zkrášlení. Ne každá pacientka si přeje rty změnit nebo zvětšit. Některé ženy například po čtyřicítce nebo po padesátce už si nepřejí měnit vizáž. Chtějí jen hydratovat a vrátit rtům plnost a mladistvý vzhled, jaký měly před lety.“

Zvětšení rtů od experta ubere roky, zmenší nos a zjemní bradu

elle.cz

Zdroj: MUDr. Zuzana Macko, MUDr. Vera Šatánková, MUDr. Igor Slaninka a tým Premier Clinic