ELLE Movie Check: Filmy z Varů míří do kin. Jaké stihnout ještě letos?

I letos se na karlovarském festivalu sešlo to nejlepší ze současného filmu. V kinosálech se na plátně odehrávala láska, která bohužel není vždy Až na věky, i ta trochu divná, až bizarní. Sám život se propsal do většiny filmů, a proto o témata nebyla nouze. ELLE pro vás má výběr těch, které můžete vidět v kinech ještě letos.

Láska a jiné tragikomedie

Westernovou romanci Až na konec světa můžete v kinech navštívit už teď. Film Vigga Mortensena nabízí neotřelý pohled na realitu divokého západu z pohledu ženské hrdinky v podání Vicky Krieps.

18. července vstupuje do kin novinka Jiřího Havelky Zahradníkův rok inspirovaná skutečným příběhem bezpráví i stejnojmenným dílem Karla Čapka. Tragikomedie s Oldřichem Kaiserem a Dášou Vokatou v hlavních rolích vás chytne za srdce svým vlastním způsobem.

V červenci se rozhodně ještě zapotíme, a to nejen u vody. Horko bude také na promítání unikátní romance z posilovny. Zatracená krvavá láska režisérky Rose Glass s Kristen Stewart v hlavní roli sklidila letos úspěch na Sundance, Berlinale i v Karlových Varech, kde ji uvedla jedna z našich předních kulturistek.

Elle Beauty Lounge

 

Na české vlně

Druhá polovina prázdnin bude patřit českým trhákům. Mord jde do kin 8. srpna. Film vás přenese nejen do prostředí venkovské zabijačky, ale také do středu tak trochu klasické české rodiny se všemi jejími zvyky a problémy. Pokud jste fanoušky vrcholných děl československé nové vlny, nenechte si celovečerní debut Adama Martince ujít.

Dlouho očekávané Vlny režiséra Jiřího Mádla půjdou do kin jen pár dní před výročím okupace. Film se ve Varech dočkal nejen standing ovation, ale také Divácké ceny. Nostalgie spojená s okupací ovládla srdce diváků a Mádl ukázal, že jsou v naší historii stále příběhy, které je třeba oživovat. Dynamický snímek Vlny se točí okolo Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu. Je o svobodě a odvaze, věrnosti i naději. Na Vlny můžete do kina zajít už od 15. srpna.

 

Podzimní blues

Začátek školního roku se ponese ve znamení Milých laskavostí, které vstupují do kin 12. září. Film ale rozhodně nedoporučujeme školákům. Stejně jako další díla Yorgose Lanthimose i Milé laskavosti jsou plné násilí a bizarních situací. Snímek se točí okolo potřeby lásky a uznání, která může nabírat různé podoby a manifestovat se v rozličném chování lidí. Nečekejte film podobný Chudáčkům, řecký režisér se tímto snímkem vrací spíše ke svým dřívějším dílům, jakým byl třeba Humr.

S příchodem chladných měsíců přichází také čas na zamyšlení a sebereflexi. V říjnu nás v kinech čeká výjimečný dokument o fotografce Libuši Jarcovjákové Ještě nejsem, kým chci být. Unikátní projekt Kláry Tasovské a jejích spolupracovníků nahlíží půlstoletí života svérázné legendy přezdívané česká Nan Goldin výhradně skrze montáž tisíců fotografií a deníkových záznamů.

Elle Beauty Lounge

 

A komu se nechce čekat, dá si Šary Vary

Pokud jste to na Mezinárodní Filmový Festival Karlovy Vary letos nestihli, nebo si chcete festivalovou atmosféru o pár dní prodloužit, prozkoumejte program akce Šary Vary. Od 8. do 14. července totiž můžete vybrané festivalové filmy vidět exkluzivně v pražských kinech Aero, Světozor a Přítomnost, a také v brněnském Scalním letňáku (Letní kino Scala).

Mohlo by se vám líbit

Co dělaly hvězdy českého filmu poslední dny ve Varech

A jak vypadaly poslední dny 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary v ELLE Beauty Lounge Red? Přímo v prostorách lounge probíhaly přípravy na červený koberec, v kasinu Kiss Kiss Bang Bang to žilo a zábava se letos trochu rozutekla i do hotelu Thermal.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek, KVIFF.tv