Salone del Mobile právě začíná. Zde je 5 důvodů, proč navštívit fieru

Tuto událost si nesmí nechat ujít nikdo, kdo se zajímá o design. Díky své bohaté historii a celosvětovému vlivu se stal veletrh zásadní platformou, na níž mohou vystavovatelé prezentovat svou nejnovější práci, navazovat kontakty a nová partnerství. Co vás letos čeká?

1. Nové objevy

Salone del Mobile se tradičně skládá z několika samostatných výstav. Kromě hlavního veletrhu nábytku Salone Internazionale del Mobile můžete navštívit i výstavu doplňků International Furnishing Accessories Exhibition, přehlídku pracoven a kanceláří Workplace 3.0. Nechybí S. Project a veletrh svítidel Euroluce. I letos můžete navštívit 24. ročník Salone Satellite, který je zaměřen na mladé designéry a jejich inovativní projekty. Tato akce je vynikající platformou pro začínající designéry, kteří mohou předvést svůj talent a kreativitu mezinárodnímu publiku. Každý z těchto světů má své vlastní estetické a kulturní stezky, zážitkové prostory a místa pro odpočinek a relaxaci, které zajistí nezapomenutelné a vzrušující objevování světu designu.

 

2. Ambiciózní vize

Maria Porro, prezidentka Salone del Mobile, označila jako hlavní cíl letošního ročníku jít za hranice designu a poskytnout komplexní pohled na to, co ovlivňuje rozhodování spotřebitelů. Na Salone del Mobile se letos nahlíží urbanistickým přístupem, ve kterém má celá akce představovat ideální město, které začíná v pavilonech Euroluce. Zásadními tématy jsou udržitelnost a vzdělávání se zaměřením na budoucnost a inovace.

 

4. Kulturní program

Nejen designem ožije celé město. Otevřeny budou nové výstavy v galeriích a muzeích, premiéru bude mít i řada studentských projektů. Letošním tématem je "The City of Lights", jehož hlavní program se bude odehrávat v prostorách Euroluce. Program Talks, jehož kurátorkou je Annalisa Rosso, se zaměří na osvětlení, technologie a udržitelnost. Mezi řečníky budou Shigeru Ban, Kjetil Trædal Thorsen, Marius Myking ze Snøhetta, Nao Tamura a Andrea D'Antrassi z MAD.

 

 

5. Lokální značky a designéři

Důležitost a věhlas českého designu dokládá i početné zastoupení českých firem i tvůrců. Určitě zajděte obdivovat světlenou instalaci Maxima Velčovského Cloud od Lasvitu nebo novinky dalších výrobců osvětlení -  Bomma, Preciosa Lighting nebo Brokis. Nechybí výrobci sedacího nábytku TON a Todus. Nenechte si také ujít unikátní projekt Made by Fire kurátorek Evy Slunečkové a Danicy Kovářové, který představí více než padesát autorských děl z Česka. Objekty ze skla, porcelánu a keramiky spojuje totožný původ – všechny pochází z výhně českých pecí. Výstavu najdete v prestižních prostorách muzea designu a umění Triennale Milano. Ucelený výběr svým rozsahem představuje jednu z největších výstav českého skla, porcelánu a keramiky v zahraničí za uplynulé roky.

 

Zdroj: Salone del Mobile, Wikimedia Commons