TON představuje roztomilou miniverzi křesla Merano, které slaví 10 let

„Nápad jsem poprvé dostal před sedmi lety. Syn mých přátel slavil první narozeniny a já přemýšlel, jakým dárkem všechny potěšit. Nakonec jsem vyrobil zmenšenou verzi křesla Merano, kterou používá dodnes,“ uvedl designér a art director TONu, Alexander Gufler. „Edice Petit Merano ale nevzešla jen z myšlenky dětské velikosti nábytku. Je to objekt, který může stát v prostoru sám o sobě, sběratelský kus,“ dodává Gufler.

Merano – oblíbená židle i italské městečko

Křeslo Merano patří k nejoblíbenějším kouskům v portfoliu úspěšné firmy TON, která sídlí v moravské Bystřici pod Hostýnem. „Lidé na něm oceňují jednoduchost, čisté, až geometrické linie a nadčasový vzhled. Nicméně najít v jednoduchosti něco speciálního, byla při jeho tvorbě největší výzva,“ popisuje práci při návrhu modelu Merano Gufler. „Design stojí na logické práci s materiálem a tvary. Když jsem uviděl finální prototyp, měl jsem velmi dobrý vnitřní pocit, což je obvykle správné znamení,“ dodává.

Zajímavostí je, že Gufler pochází z malého italského městečka Merano. Pro TON navrhl kromě úspěšné kolekce Merano, také křesílka Albu, konferenční stolky YYY či nejaktuálnější kolekci Again.

Rozhovor s Michaelem Vasku: Budoucnost světla v temných dobách

elle.cz

Ton Merano Petit

 

Miniverze křesla Merano svým tvaroslovím odpovídá klasickému modelu. Tím, že se jedná o limitovanou edici, kterou značka neplánuje natrvalo zařadit do výroby, je z větší části výsledkem řemeslné práce lidské ruky. Všech 30 kusů je vyrobeno z dubu ošetřeného olejem, na spodní straně sedáku je vygravírováno speciální logo s podpisem designéra, garantující originalitu.

Dobročinná aukce

Prodej formou aukce začne na webových stránkách TON v pondělí 9. listopadu a potrvá do první adventní neděle, 29. listopadu 2020. Na webových stránkách najdete všechny informace o průběhu a kompletní pravidla. „Jsme zvědaví, do kterých států nakonec Petit Merano odešleme. Věřím ale, že všude udělá spoustu radosti,“ dodal na závěr Gufler.

 

Ton Petit Merano

 

 

Najít v jednoduchosti něco speciálního, byla při jeho tvorbě největší výzva.

 

 

Ton Petit Merano

 

Průvodce světem dětské módy a designu

Další tipy ze světa módy a designu pro nejmenší najdete ve speciální příloze #ELLEKids listopadové ELLE, která je právě na stáncích. Aktuální vydání si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu, s dárkem a poštovným zdarma na tomto odkaze. Nově si ELLE můžete také přihodit k nákupu na Rohlik.cz.

Vychází listopadová ELLE s přílohou Elle Kids

elle.cz