REKLAMA

Na návštěvě v Los Angeles

REKLAMA

Rodina Ježkových žijící v Los Angeles se pyšní nejedním uměleckým talentem. Po letech v Londýně, kde Pavel Ježek vystudoval College of Art a pracoval jako architekt, se nakonec usadil v Los Angeles, kde si vybudoval vlastní architektonické studio.

Zatímco otec sklízel úspěchy ve svém oboru, dcera Rebecca se rozhodla jít v otcových šlépějích a vydat se na dráhu umělkyně. Vystudovala dějiny umění, sbírala zkušenosti u táty ve studiu a osud ji postupně zavedl k dekorování interiérů. Dnes pracuje pod svou značkou Jezek Interiors bud samostatně, nebo s architekty.

interier

V tomto domě z roku 1930 bylo zadáním zkombinovat klientovu sbírku umění s novým nábytkem.

interier

Modrobílá koupelna ve velké míře respektuje původní španělský ráz domu.

Práce dekoratéra interiérů je běh na dlouhou trať. Jedna zakázka od klienta může zabrat až dva měsíce. O peníze však tito lidé nouzi mít nemusí. Kvalitně odvedená práce je také kvalitně odměněna. První konzultace bývá zadarmo a pak následuje hodinová sazba, která se pohybuje od 125 dolarů. Kromě hodinové sazby dostávají dekoratéři obvykle procenta z ceny nábytku.

interier

V domě, na kterém Rebecca pracovala se svým tátou Pavlem, se naplno projevila jejich vášeň pro bílou.

Svou cestu za uměním započala Rebecca v módním průmyslu. Předtím, než se rozhodla pro dekorace a čalouněný nábytek, pracovala jako módní stylistka. Kromě zkušeností z minulosti, čerpala inspiraci také od svého otce, který ji zavedl do světa umění již v útlém věku a také ji předal veškeré informace do života umělce.

„Pak jsi mě naučil, že méně je někdy více – lepší otevřený prostor, než spousta dvěří, přirozené světlo je lepší než umělé, že bílá je dobrá. Taky jsem u tebe viděla, že je důležité mít od práce emoční odstup,“ říkala Rebecca v rozhovoru tátovi Pavlovi.

interierinterier

Rebečin vlastní dům je ukázkou jejího elektického stylu.

A co Rebecca v rozhovoru odpověděla na otázku, co tě na tvé práci těší?

„Pevně věřím, že funkční a hezký interiér, kde je ti dobře, ovlivňuje příznivě kvalitu života a číní tě zdravým, stejně jako třeba jídlo.“ 

.

.

.

Originálně vyšlo v ELLE Decoration ZIMA 04/2017.
Nechcete, aby vám příště podobný příběh ušel? Magazín ELLE Decoration si jednoduše předplaťte přímo do schránky!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA