Pohádkové sídlo na západě Čech

Renomovaní architekti Vít Máslo aDavid Richard Chisholm si k realizaci svého nejnovějšího počinu vybrali vesničku na západě Čech. Dům se sedlovou střechou a klasickým dřevěným štítem vychází z tvarosloví vesnické zástavby, a tak na první pohled působí, že tu stojí od nepaměti.Dojem o stáří domu je samozřejmě pouze zdánlivý, především díky hlavním použitým materiálům: dřevu a plechu.

Engel House

Interiér jsme se snažili navrhnout tak, aby tvořil jednotný celek a zbytečně se neplýtvalo množstvím použitých materiálů. Rovněž barevné řešení pracovalo s omezenou škálou barev od tmavě hnědé, šedé a černé v kontrastu s bílou. U zařízení a kuchyně jsme se pak hlavně soustředili na funkčnost a snadnou údržbu,“ popisuje Engel House architekt Máslo.

Engel House

Dva druhy plechů s kombinací klasického dřeva můžou na první pohled působit jako dobová stavba. Opak je pravdou.

Hlavní obytná místnost je situována do jižního křídla domu s výškou přes dvě patra a její horní část přechází v prostor otevřené galerie. Mezi kuchyní a obytným prostorem se vyjímá dominantní krb obložený černým surovým plechem, jehož použití v interiéru i exteriéru zprvu nevěřil ani sám majitel domu. Zahrada tvůrci zkoncipovali tak, aby působila přirozeně, proto Vít a David zvolili takové rostliny, stromy a keře, které jsou běžně k vidění i v okolí.

Interiér

Dům stojí v chráněné krajinné oblasti přímo pod gotickým hradem.

Interiér

Navzdory klamavému zdání ohledně stáří domu vás vnitřní interiér utvrdí, že se jedná o moderní novostavbu. 

Interiér

Dům obklopuje prostorná zahrada s bazénem a okouzlujícím výhledem do otevřené krajiny.

Místo pletí záhonů na velkolepém pozemku můžete relaxovat na terase s bazénem a pohledem do krajiny, no není to pohádkové?

Poprvé vyšlo v časopise ELLE Decoration Zima 2017. Nenechte si podobné články příště ujít a předplaťte si své vydání ELLE Decoration online v akci s poštovným ZDARMA na odkaze zde!
 

Text: Martin Hradecký, foto: BoysPlayNice