Chaloupka Dvě sestry: kousek Skandinávie v Čechách

Zdání klame

U oblíbené výletní a lyžařské destinace poblíž Harrachova na pomezí Jizerských hor a Krkonoš totiž vyrostla pronajímatelná Chaloupka Dvě sestry. Název chaloupka tomu sice nenapovídá, v sobě však hravě ubytuje až 8 návštěvníků. V přízemí je velkorysá světnice s kachlovými kamny, posezením, a zázemím pro kuchyni, jež se nachází ve druhé místnosti. Prosvětlenost a vzdušnost jí zajišťuje velké francouzské okno, kterým lze prostor propojit do zahrady. Ze světnice můžete jednoduše přejít do již plnohodnotné kuchyně s menším jídelním stolkem. Tato místnost je orientovaná na východ a svou atmosférou tak perfektně funguje na ranní snídaně. Dále a o pár schodů výše vás čekají dvě prostorné ložnice, přičemž ke každé jsou přidělené dvě samostatné koupelny s WC a sprchou. Nutné je však pozastavit se u řešení stropu koupelny v druhém patře. To totiž věrně kopíruje střechu s trámy a získává tím až téměř sakrální ráz, ve kterém ranní či večerní rituály nabudou naprosto odlišných rozměrů. A když se budete chtít na chvíli od zbytku obyvatel odpojit a naopak se přiblížit přírodě, k chaloupce přiléhá také samostatná sauna. Ta svým návštěvníkům pobyt zpříjemní výhledem do kouzelného okolí, jenž umožňuje skrze prosklenou stěnu.

Óda na barvy v moderní chalupě: Vítejte Mezi sklepy

elle.cz

Teplo domova v chaloupce

Chaloupce na útulnosti dodává využití několika vzájemně se doplňujících druhů a odstínů dřev i kovů, opakovaných napříč místnostmi. Vzdušnost a vřelost pak interiéru propůjčují všudypřítomné světlé tóny a v detailech doplněná teplá oranžová barva. Na skandinávském kouzlu interiér získává zapojením severských značek. Jídelní židle a osvětlení v obývacím prostoru jsou od dánské značky Frama a kuchyni osvětlují lampy od švédského výrobce Wästberg. Naopak lokálního ducha si zachovává díky ilustracím českých výtvarníků Tomski&Polanski s náměty z prostředí Jizerských hor.

Současnost ctící minulost

Chaloupka Dvě sestry je věrná původnímu domku – rodinné chalupě. A to i na fasádě, pojaté v duchu tradiční architektury z jesenického šindele. Také v interiéru, za jehož návrhem stojí Denisa Kubíčková Strmisková, byla dodržena původní dispozice vnitřních místností. Design nábytku zde umně balancuje na hranici mezi minulostí a současností.Všechny dřevěné prvky jsou totiž vyrobené ručně a na míru, přičemž nábytek a osvětlení pochází z truhlářských dílen, nebo se jedná o repasované kousky.

Prohlédněte si chaloupku Dvě sestry

Zdroj: autorský článek