REKLAMA

Paví oáza: Londýnská rezidence Gabriely Peacock

REKLAMA

„Náš dům jsme si pořizovali ještě jako bezdětný, čerstvě zasnoubený pár. Vůbec jsme nepřemýšleli o tom, že třeba za rok budeme chtít dítě,“vypráví výživová expertka Gabriela Peacock, se kterou hubne britská královská rodina i celá řada áčkových celebrit. V praxi to znamenalo, že ani ne za dva roky místnost s posilovnou vystřídal dětský pokojíček a z kanceláře se stal pokoj pro chůvu.

Dnes si tři děti Gabriely a Davida Peacockových hrají v rozlehlé herně, kterou má na svědomí britský bytový designér Peter Mikic, jenž se podílel na přestavbě celého spodního patra. Mikicovy realizace bytů, vil i jacht britské smetánky se pravidelně objevují v magazínech o bydlení a vynikají příjemnou syntézou umění, vintage a moderního designu.

Důkazem toho je dětský ráj v domě Peacockových, jenž spíše než hernu připomíná showroom moderního nábytku. „Ale nenechte se mýlit, herna je standardně plná hraček a dětského smíchu, přičemž pohovka je koncipovaná tak, aby se veškeré hračky daly schovat do jejího úložného prostoru a pokoj vypadal uklizeně,“ vypráví se smíchem Gabriela, původem Češka z Pardubic, o praktických vychytávkách svého anglického domu.

Gabriela Peacock
Info ikona

 

Společně s manželem Davidem patří mezi velké milovníky umění a designu a velmi svědomitě se na cizelování rezidence podíleli. „Šli jsme poctivě pokoj od pokoje a střádali nápady. Ty jsme pak přednesli Peteru Mikicovi, který nakonec doplnil naše představy o svoje poznatky a vytvořil vždy několik úplně geniálních návrhů,“ vzpomíná majitelka na spolupráci s bytovým designérem, který nakonec pracoval i na podobě jejich letního domu na francouzské Riviéře.

Jejich londýnské viktoriánské sídlo o ploše necelých dvou a půl tisíce metrů čtverečních je místem, které vám vyrazí dech. A to nejenom rozsáhlou zelenou zahradou ve dvoře nebo polohou přímo uprostřed vyhlášené londýnské rezidenční čtvrti Notting Hill, již majitelé v případě potřeby ani nemusejí opouštět. „Přesně to byl náš cíl. Chtěli jsme žít v kosmopolitní čtvrti, kde si za rohem dáte dobrou kávu nebo oběd a zároveň nakoupíte pro sebe i děti,“ vysvětluje Gabriela výhody bydlení v Notting Hillu, který proslavila romantická komedie s Hughem Grantem a Julií Roberts, ale je známý také legendárním trhem Portobello Market nebo latinskoamerickým festivalem Notting Hill Carnival. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA