Kyjevský byt v sobě snoubí eleganci i strohou brutalitu

 

Není to tak dávno, co ukrajinské studio B Place dokončilo svou realizaci interiéru bytu v Kyjevě. Není to tak dávno, ale přesto ještě před válkou. Nyní se studio hlásí z bezpečí a svůj projekt českému publiku poprvé ukazuje v celé své kráse. Byt nesoucí vznešený název Chicago Sunset, umístěný ve stejnojmenném rezidenčním komplexu s panoramatickým výhledem na město, se rozléhá na bezmála sto devadesáti metrech čtverečních a svými velkorysými prostory poskytl studiu volné pole působnosti pro zhmotnění těch největších vizí.

 

Nahlédněte do kyjevského bytu:

 

Od samého začátku se jednalo o ideu dvou samostatných bytů spojených dohromady se zachováním rozdělení na soukromou a společnou zónu, pomyslně oddělenou hraničními zdmi těchto obytných jednotek. Společná část bytu se vyznačuje vzdušnou atmosférou a prostředím, kterému vévodí mix textur a stylů. Ač se interiér bytu oděl do skromných barev a nedovoluje si divoké experimenty na škále barevného spektra, vynahrazuje si onu rezervovanost množstvím povrchových úprav a použitím nejrůznějších materiálů tuto rozmanitost umocňujících. Důkazem je například kuchyň, obklopená stěnami z betonu a prosklenými vitrážemi, s kuchyňskou deskou z masívního kusu mramoru odhalující struktury zlomu. Vše se snoubí v mix, který na obyvatele bytu působí dokonalou vyvážeností.

Soukromá část zahrnuje hlavní prostor, pokoj pro hosty a prádelnu. Koupelna je kompletně obložena travertinem, který vytváří složitý kamenný vzor, jenž nebylo třeba nikterak doplňovat dalšími prvky. Výběr tohoto materiálu zaručil dojem příjemného luxusu. Nijak jinak tomu nebylo s výběrem doplňků do prostorné ložnice – místnosti kralují panely umístěné za postelí, které jsou vyrobeny ze starých zrcadel, jež zakrývají úložný systém s integrovanými sedadly umístěnými v oknech a osvětlením pro čtení. Přírodní materiály, tlumené osvětlení a tmavý strop ložnice zvou k její hlavní funkci – odpočinku a jakékoliv formě relaxace.

 

Surový beton, kam se podíváš

elle.cz

 

Zvláštní pozornost byla věnována výběru nábytku a svítidel. Ať už váš zrak směřuje k velkému vintage pracovnímu stolu sloužícímu jako barový pult, či vás zaujme tlumené svícení, mezi kterým najdete i kousky od českého výrobce Brokis, jedná se o pečlivě zkomponovanou souhru. Většina nábytku byla navržena studiem a vyrobena na Ukrajině, některé starší kousky patří klientce Kate Kuzmenko, která po dobu realizace svými nápady rovněž přispívala. Ovšem vintage kusy a českými svítidly přehlídka designu nekončí – v interiéru najdete objekty například od Cassiny, Roche Bobois, Cattelan, Carl Hansen, Poliform a mnohých dalších.

 

Prohlédněte si souhru interiéru a zvolených doplňků:

 

Doplňkem v interiéru ze všech nejdůležitějším jsou však barevné západy slunce, které se do panoramatického bytu promítají skrze prosklenou fasádu domu. Byt zalitý sluncem se tak každým dnem proměňuje v závislosti na počasí. Zlaté detaily v kombinaci s odstíny hnědé a béžové teprve ve chvíli, kdy na ně dopadnou sluneční paprsky, rozehrávají velkolepou hru světel a stínů. Je to právě slunce, které sjednocuje celý interiér a jehož svitu byla věnována velká část myšlenkového procesu při realizaci interiéru. I ten nejsurovější kus betonu se pod jeho zlatavými paprsky totiž promění v ten nejjemnější prvek interiéru. A to je to, oč v Chicago Sunset běží!

 

Zdroj: B Place

REKONSTRUKCE KARLÍNSKÉHO MEZONETU

elle.cz